جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقاوم سازی لرزه ای ساختمان های بتنی توسط دیوار برشی فولادی
  683 views   در تاریخ: ۱۴ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مقاوم سازی در علم مهندسی عمران به معنای بالا بردن مقاومت یک سازه (ساختمان) در برابر نیروهای وارده می باشد. دیوار برشی فولادی، صفحه فولادی نوعی سیستم جدید مقاوم در برابر بارهای جانبی بوده که نسبت به سایر سیستم های مقاوم در برابر بار جانبی دارای عملکرد بهتری می باشد و از نظر اقتصادی و مصرف فولاد کاملا به صرفه می باشد. از جمله مزایای ممتاز دیوار برشی فولادی کاهش وزن ساختمان، افزایش سختی سازه، ایمنی بالا، اجرای سهل و آسان، کاهش اشغال فضای معماری در مقایسه با دیوار برشی بتنی به دلیل ضخامت کم دیوار و امکان تعبیه بازشو در هر ابعاد می باشد. در این مقاله سعی شده است ضمن بیان ضرورت مقاوم سازی لرزه ای ساختمان ها به ارائه تعریف کامل تری از دیوار برشی فولادی و بیان مزایا، نحوه مدل سازی، طراحی و اجرای آن در سازه های بتنی پرداخته شود.

  کلمات کلیدی: مقاوم سازی، بارهای جانبی، دیوار برشی فولادی، کاهش وزن، افزایش ایمنی و سختی، طراحی و مدل سازی

  نویسندگان: امین خلیفه (باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد شوشتر، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران)، نازنین ناصری (کارشناس عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران)، فائزه صیاحی (کارشناس عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران)، بهنام حسینی (کارشناس عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: خلیفه، امین؛ ناصری، نازنین؛ صیاحی، فائزه؛ حسینی، بهنام؛ ۱۳۹۵، مقاوم سازی لرزه ای ساختمان های بتنی توسط دیوار برشی فولادی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” دیوار های برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی