جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقاوم سازی لرزه ای اتصال تیر به ستون بتنی با استفاده از تقویت برشی در محل اتصال
  892 views   در تاریخ: ۰۲ /فروردین /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  اتصال تیر به ستون در سازههای بتنی از جمله مهمترین اعضای سازهای است و گسیختگی برشی اتصالات دلیل اصلی ریزش بسیاری ازساختمانها در زلزله است. بنابراین، ارایه راهکار مناسب جهت افزایش مقاومت برشی اتصال میتواند پایداری سازه را افزایش دهد. بهعلاوه به دلیل رفتاررفت و برگشتی سازه در اثر زلزله، اتصالات تیر به ستون جز بحرانی ترین نقاط سازه است و ضعف انها می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. از جمله دلایل ضعف اتصالات بتنی میتوان به عدم طراحی و اجرای صحیح و استفاده از مصالح نامرغوب اشاره نمود. در این تحقیق از روش اجزای محدود برای بررسی تاثیر تقویت برشی اتصال بر عملکرد نیرو – تغییرمکان آن استفاده شده است. برای انجام شبیه سازی از نرم افزار اجزای محدود آباکوس استفاده شده است. در ابتدا برای اطمینان از صحت عملکرد مدلها و دقت جواب های پیش بینی شده، صحت سنجی با استفاده از نتایج یک تحقیق آزمایشگاهی و عددی انجام شده است. پس از اطمینان از دقت پیشبینی مدلهای اجزای محدود با استفاده از چیدمان پیشنهادی آرماتورها در نزدیکی و داخل هسته بتنی اتصال و نیز استفاده از الیاف پلیمری رفتار اتصال مورد بررسی قرار گرفته است. رفتار اتصال تقویت شده و تقویت نشده با هم مقایسه شده و نتیجه گیری انجام شده است.

  کلمات کلیدی:  اتصال تیر به ستون، سازه بتن مسلح، تقویت برشی، الیاف پلیمری، سختی اولیه، مقاومت نهایی

  نویسندگان: اصغر وطنی اسکویی (دانشیار دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی)، مهران عباسی وحید (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان)

  محل انتشار: سومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۴)

  نحوه استناد: وطنی اسکویی، اصغر؛ عباسی وحید، مهران؛ ۱۳۹۴، مقاوم سازی لرزه ای اتصال تیر به ستون بتنی با استفاده از تقویت برشی در محل اتصال، سومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

   © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” لرزه ای اتصال تیر به ستون بتنی ”  با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و  صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به  ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران —

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی