جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  معرفی روکش های بتنی با تکیه بر روکش های نازک و فوق نازک سفید بتنی

  چکیده

  با تولید و گسترش استفاده از سیمان پرتلند در علم مهندسی عمران، روسازی های بتنی بیش از یک قرن است که در دنیا طرح و اجرا گردید.در کشور ما از این روسازی ها تا چند دهه قبل، تنها در ابنیه های خاص همانند تونل ها و یا رویه ی مناطق صنعتی استفاده می گردید که با افزایش تولید سیمان در کشور در دهه اخیر، می بایست استفاده از این نوع از روسازی بیش از پیش مد نظر کارفرمایان قرار گیرد. این نوع از روسازی یعلت سرعت بالا در اجرا، هزینه های اولیه ی کم، دوام و ماندگاری بالا تحت بارهای دینامیکی، مقاومت فشاری مناسب در مقابل بارهای وارده از ترافیک عبوری، قابلیت تطبیق با محیط زیست، قابلیت بازیافت کامل و … نسبت به روسازی های آسفالتی دارای مزیت هایی می باشد. در کشور ما با وجود بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر معبر که بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر از آن را معابر پر سرعت و شریانی تشکیل می دهند که در نتیجه میل به استفاده از روسازی بتنی بایستی بیش از پیش تقویت شود.یکی از مزایای روسازی بتنی استفاده از آن بعنوان روکش جدید برای ترمیم و بهسازی روسازی های قدیمی است که در کشور ما عموما روسازی آسفالتی هستند. در تحلیل چرخه اقتصادی اخیری که توسط نگارندگان این مقاله صورت گرفته است، نشان داده شد که استفاده از روکش های بتنی در کشور تا حدود ۳۰ درصد نسبت به دیگر سناریوهای ترمیم و بهسازی می تواند کاهش هزینه را دربرداشته باشد. در این مقاله تعریف و تبیین انواع روکش های بتنی انجام گرفته است.

  کلمات کلیدی: روسازی بتنی، روکش بتنی، Whitetopping، توسعه پایدار

  نویسندگان: ابوالفضل حسنی (استاد، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران)، آرمان صفا (دانشجوی دکترا، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران)، مسعود فرصت (دانشجوی دکترا، مهندسی عمران راه و ترابری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: حسنی، ابوالفضل؛ صفا، آرمان؛ فرصت، مسعود؛ ۱۳۹۶، معرفی روکش های بتنی با تکیه بر روکش های نازک و فوق نازک سفید بتنی، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی