جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  معرفی و مقایسه رفتاری انواع اتصالات ستون بتنی و تیر فولادی (RCS)
  63 views   در تاریخ: ۱۳ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  ایده استفاده از سیستم ستون بتنی و تیر فولادی که در این مقاله معرفی و مقایسه شده است و با نام Reinforced Conorete Column-Steel beam (RCS) شناخته شده است در بین سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی در آمریکا و ژاپن شکل گرفت. استفاده از تیر فولادی به جای تیر بتنی در سیستم قاب خمشی بتنآرمه و یا استفاده از ستون بتنی به جای ستون فولادی در سیستم فولادی سودمندیهایی دارد که نقاط ضعف هر یک از دو سیستم کاملا فولادی و یا کاملا بتنی را پوشش میدهد. طراحی یک ستون بتنی و یا یک تیر فولادی به طور مجزا مطابق آیین نامه ها امکانپذیر میباشد. ولی آنچه که در این میان به عنوان یک مسئله مهم و یک چالش برای طراحان مطرح شد، محل اتصال تیر فولادی به ستون بتنی (RC-COLUMN) بود. بنابراین بیشتر تحقیقات در زمینه طراحی و بررسی رفتار این ناحیه بوده است. حالات کلی این نوع اتصالات بر دو نوع تیر یکپارچه و ستون یکپارچه میباشد. در این مقاله سعی شده است با بررسی دقیقتر انواع اتصالات و معرفی جزئیتر هر یک از آنها، پاسخهای مناسب برای این چالش بیان شود.

  کلمات کلیدی: اتصالات مختلط، المان محدود ،RCS قاب

  نویسندگان: امید رضایی فر (دانشیار و عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان)، حمید محمدی گرفمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دانشگاه سمنان)، کوشا مرادعلیان (دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه سمنان)، سینا سالارکیا (دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه سمنان)

  محل و سال انتشار: هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: رضایی فر، امید؛ محمدی گرفمی، حمید؛ مرادعلیان، کوشا؛ سالارکیا، سینا؛ ۱۳۹۶، معرفی و مقایسه رفتاری انواع اتصالات ستون بتنی و تیر فولادی (RCS)، هشتمین کنفرانس ملی سازه و فولاد مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی