جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه آزمایشگاهی رفتار ادئومتریک مخلوط ماسه-بنتونیت غیراشباع به عنوان لایه آب بند خاکچال زباله های هسته ای
  30 views   در تاریخ: ۰۲ /خرداد /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  در کشورهای صنعتی به منظور جلوگیری از انتقال شیرابه زباله های هسته ای به درون لایه های خاک و آلوده شدن آب های زیرزمینی و مشکلات بیولوژیکی ناشی از آن، بطور متداول از مخلوط ماسه بنتونیت که دارای خصوصیاتی همچون نفوذ پذیری کم و تورم بالا می باشد، به عنوان پوشش خاک چال زباله های هسته ای استفاده می شود. مخلوط ماسه – بنتونیت جزء خاک های متورم شونده محسوب می شود که با تغییرات رطوبت، دچار تغییر حجم شده ( تورم و یا انقباض) و خساراتی برای سازه های فوقانی خود به بار می آورد. همچنین تعیین تاثیر تغییرات رطوبتی (ترسالی – خشکسالی)، بر نشست تحکیمی خاک نیز از مسائل مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین در این پژوهش با استفاده از دستگاه ادئومتر اسموتیک، آزمایش های ترسازی – خشک اندازی و تحکیم بر روی نمونه های تهیه شده از مخلوط ماسه – بنتونیت (ماسه ریزدانه دشت فسا و بنتونیت تجاری دشت شیراز) تحت مکش های کنترل شده انجام شد. سپس با بدست آوردن پارامترهای تحکیمی خاک مورد مطالعه، اثر چرخه های ترسازیخشک اندازی بر پارامترهای مذکور بررسی شد.

  کلمات کلیدی:

  نویسندگان: زهرا اسفندیاری (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا)، محسن اژدری (دانشیار، گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا)، سعید کشاورز (دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشگاه فسا)

  محل و سال انتشار: سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، دانشگاه شیراز، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: اسفندیاری، زهرا؛ اژدری، محسن؛ کشاورز، سعید؛ ۱۳۹۶، مطالعه آزمایشگاهی رفتار ادئومتریک مخلوط ماسه-بنتونیت غیراشباع به عنوان لایه آب بند خاکچال زباله های هسته ای، سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار، دانشگاه شیراز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی