جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه عددی اثر جابجایی دندانه ها بر هیدرولیک جریان در پرتاب کننده جامی مستغرق
  0 views   در تاریخ: ۲۶ /آبان /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  بحث آبشستگی پایین دست سدها، یکی از مباحث اصلی است که در طراحی هیدرولیکی سازه ها باید مد نظر واقع شود. انرژی بسیار زیادی که جریان در هنگام سرریز شدن با خود به همراه دارد، در صورت عدم مهار باعث فرسایش بسیار شدید در پایاب سد میگردد. برای کاهش مقدار آبشستگی لازم است هیدرولیک جریان مورد بررسی قرار گیرد و با کاهش انرژی آشفتگی و سرعت در راستای جریان و همچنین با افزایش سرعت در راستاهای عمود بر جریان که منجر به افزایش اختلاط می شود، به کمک مستهلک کننده های انرژی، آبشستگی را کاهش داد. در این تحقیق به بررسی جام غلتابی و جابجایی دندانه های آن پرداخته شده است. بدین صورت که در یک جام از دندانه های به صورت زیگ زاگ استفاده شده است. جام و سرریز توسط نرم افزار Auto-cad ساخته شد و در نرم افزار FLOW 3D تحت آزمایش قرار داده شد تا هیدرولیک تغییر یافته ی آن نسبت به دندانه های هم ردیف مشخص شود. نتیجه حاصله نشان داد که با تغییرات بعمل آمده انرژی و سرعت در راستای جریان کاهش و سرعت در راستای عمود بر جریان افزایش یافت. بدیهی است این نتایج می توانند آبشستگی را در پایین دست جام کاهش دهند.

  کلمات کلیدی: شبیه سازی عددی، جام غلتابی، FLOW 3D، دندانه

  نویسندگان: پیام حیدریان (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه تربیت مدرس)، سید علی اکبر صالحی نیشابوری (استاد گروه مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی ، دانشگاه تربیت مدرس)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: حیدریان، پیام؛ صالحی نیشابوری، سید علی اکبر؛ ۱۳۹۶، مطالعه عددی اثر جابجایی دندانه ها بر هیدرولیک جریان در پرتاب کننده جامی مستغرق، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سازه های هیدرولیکی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی