جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مسایل و مشکلات و روش ها و راهکار های اجرایی در نصب سازه های فلزی پروژه های ساختمانی
  14 views   در تاریخ: ۲۳ /بهمن /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  سازه های فلزی به دلیل قابلیت های منحصر به فرد فولاد ازجمله رفتار سازه ای معین، تامین سختی (EI) زیاد با حداقل مصرف مصالح،ظرافت اعضاء،اشغال فضای کم ،قابلیت استفاده برای دهانه های بلند، بخش عمده ای ازاحداث سازه های ساختمانی را به خود اختصاص داده اند،این خواص،در کنار تکنولوژی آسان جوشکاری ،تامین خواسته های معماران و امکان اجرای سریع سازه های فولادی سبب حفظ جایگاه ساختمانهای فلزی در بین گزینه های انتخابی سازندگان و طراحان شده است.از طرفی تحمیل خسارت های ناشی از تخریب ،عدم طول عمر مفید انتظاری و بروز خرابی ها در مقابل حوادث طبیعی در تقابل با مزایای سازه های فلزی محسوب میگردد. علاوه بر عوامل طبیعی، انسان نیز بدلیل عدم آگاهی کامل از مسایل و روشهای ساخت، می تواند عامل ویرانی باشد. واژگونی بناها در اثر عدم پایداری سازه، آتش سوزی،شکست المانهای سازه ای نمونه هایی ازعملکرد نا مناسب دست سازه ها فلزی می باشند.کسب عملکرد مطلوب یک سازه فلزی مستلزم مطالعات، طراحی، ساخت و نصب صحیح می باشد ،وجود جزئیات و المانهای متنوع و فراوان، احتمال خطا و اشتباه در تمامی واحدهای فنی، اجرایی و مدیریتی شامل واحد طراحی صنعتی (جانمایی تاسیسات و …)، طراحی سازه ای ،تولید (ساخت و نصب)، کنترل کیفی و … وجود دارد،فرآیند نصب با صرف زمان و هزینه ،نشانگر ثمره مراحل قبل از خود بوده ودر صورت کسب موفقیت،مسیر بعدی پروژه را هموار خواهد ساخت.علی رغم اهمیت حوزه نصب، ازنگاه پژوهش گران کمتر مورد توجه قرار گرفته است.و اکثر پژوهش ها در ارتباط با طراحی سازه ها می باشند. این مقاله برآن است تا بخشی از مشکلات و مسایل نصب سازه های فلزی احداث بناها را بیان و راهکارهایی برای بهبود وضع موجود بر اساس تجارب موفق،ارایه نماید. بررسی ها نشان میدهد دست یابی به سازه های فلزی مقاوم و با دوام، لزوم استفاده از تکنولوژی ها و فناوری های پیشرفته ای را طلب نموده و کاربرد روشهای مرسوم به تنهایی توان پاسخگویی به انتظارات را نخواهند داشت. می توان با به حداکثر رساندن مشخصه های کیفی روش های موجود و ایجاد سیستم ارزیابی و کنترلی مداوم، به بسوی روش های ساخت و نصب نوین حرکت نمود.

  کلمات کلیدی: صنعت ساخت، سازه های فلزی، مشکلات نصب، راهکارهای نصب

  نویسندگان: آرمین منیر عباسی (استادیار گروه عمران، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران)، بهمن علیدادی (کارشناس ارشدعمران مهندسی و مدیریت ساخت،تهران،ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: منیر عباسی، آرمین؛ علیدادی، بهمن؛ ۱۳۹۷، مسایل و مشکلات و روش ها و راهکار های اجرایی در نصب سازه های فلزی پروژه های ساختمانی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی