جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدل سازی اجزا محدودی تیرهای بتن مسلح دارای آلیاژ حافظه دار شکلی
  433 views   در تاریخ: ۰۷ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  آلیاژهای حافظه دار شکلی (Shape Memory Alloys, SMAs) یکی از مهمترین مصالح هوشمندی است که سال های اخیر در تعداد بسیار محدودی سازه های بتن مسلح، مورد استفاده قرار گرفته است. توجه محققین در سال های اخیر به استفاده از این آلیاژها را در مقاطع بتن مسلح در جهت بهبود رفتار سازه ای را به خود جلب کرده است. علت کاربردهای وسیع این ماده دو خصوصیت منحصر به فرد آن یعنی رفتار سوپر الاستیک و اثر حافظه داری شکلی می باشد که در اثر تبدیل فازهای متوالی بین دو فاز آستنیت و مارتنزیت در دماهای متفاوت بوجود می آیند. کاهش کرنش پسماند، قابلیت مناسب استهلاک انرژی، مقاومت در برابر خستگی و خوردگی از جمله خصوصیات دیگر این آلیاژها می باشد. در این مقاله مدل سازی اجزا محدودی تیرهای بتن مسلح که به آلیاژ حافظه دار شکلی مسلح شده است، تحت نرم افزار آباکوس پرداخته شده است. مقایسه نتایج بدست آمده مدل سازی با تیرهای آزمایشگاهی دارای چنین آلیاژهائی صورت گرفته و نتایج حاکی از دقت بالای مدل سازی در تیرهای مسلح شده با آلیاژ حافظه دار شکلی می باشد. همچنین نمودار های بار-تغییر مکان، کاهشظرفیت باربری در تیر مدل سازی شده دارای آلیاژ حافظه دار شکلی را نشان می دهد.

  کلمات کلیدیآلیاژهای حافظه دار شکلی، تیر بتن مسلح، مدل سازی اجزا محدودی، آباکوس

  نویسندگان: علی اکبر مقصودی (استاد بخش مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران)، محمد مقصودی (دانشجوی دکتری سازه، بخش مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران)، علی اکرم زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، بخش مهندسی عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: مقصودی، علی اکبر؛ مقصودی، محمد؛ اکرم زاده، علی؛ ۱۳۹۵، مدل سازی اجزا محدودی تیرهای بتن مسلح دارای آلیاژ حافظه دار شکلی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع تیرها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی