جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدلسازی عددی شمع های پیچشی تحت بار محوری
  64 views   در تاریخ: ۰۵ /دی /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  امروزه پی های عمیق بطور گسترده ای در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. شمع های چوبی و فلزی، شمع های بتن مسلح درجا ریز و کوبشی از انواع رایج پی های عمیق می باشند. در سال های اخیر نوع دیگری از شمع های عمیق به نام شمع های مارپیچ رواج یافته اند. استفاده از شمع های پیچشی از سالیان دور در انگلستان به عنوان مهار در سازه های نگهبان ساحلی رواج داشته است. در قرن ۱۹ میلادی حداقل ۱۰۰ فانوس دریایی بر اساس پی های مارپیچی در امتداد سواحل شرقی در شمال امریکا ساخته شد. با گسترش و پیشرفت فناوری کاربرد آنها به عنوان شمع پیچشی افزایش یافته و امروزه این شمع ها در سراسر دنیا در پروژه های مختلف مانند شالوده خانه ها و ساختمان های تجاری، تیرهای چراغ برق، پل های عابر پیاده، المان پی بندی برای پی های معیوب و بهسازی پی جهت افزایش بار ساختمان و … مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین مزایای این شمع ها می توان به دستخوردگی کمتر خاک، قابلیت نصب در هر شرایط آب و هوایی، قابلیت استفاده مجدد و نصب آسان اشاره داشت. با توجه به نوین بودن این نوع شمع ها در ایران، ضمن معرفی شمع های پیچشی به بررسی عددی آنها با روش المان محدود و توسط نرم افزار Plaxis  پرداخته شده و ظرفیت فشاری این نوع شمع ها در دو نوع خاک رسی و ماسه ای از طریق نرم افزار به دست آمد. شمع های مدلسازی شده به وسیله نرم افزار با آزمایشات صحرایی مورد مقایسه و کالیبراسیون قرار گرفتند. همچنین اثر تعداد و فاصله صفحات پیچشی دیده شد که در پی آن دیده شد که افزایش هریک از این پارامترها منجر به افزایش ظرفیت باربری فشاری می شود. با افزایش تعداد صفحات مارپیچ و متعاقب آن کاهش فاصله آنها در طول شمع، ظرفیت باربری فشاری افزایش می یابد.

  کلمات کلیدی: شمع های پیچشی، ظرفیت باربری فشاری، المان محدود، مدلسازی عددی، صفحات پیچشی

  نویسندگان: مژده پیرنیا (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، دانشکده مهندسی، دانشگاه شهید چمران اهواز)، مسعود اولی پور (استادیار گروه عمران دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران انجمن ژئوتکنیک ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: پیرنیا، مژده؛ اولی پور، مسعود؛ ۱۳۹۷، مدلسازی عددی شمع های پیچشی تحت بار محوری، سومین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران انجمن ژئوتکنیک ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع شمع ها ” با استفاده از نرم افزار Plaxis  همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی