جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مدلسازی آبشستگی بستر حول تکیه گاه مستطیلی توسط نرمافزار FLOW-3D

  چکیده:

  پلها از جمله مهم ترین و پرکاربردترین سازه های هیدرولیکی هستند که به عنوان کلید راه های ارتباطی از اهمیت زیادی برخوردار می باشند. در دهه های اخیر علی رغم استفاده از مصالح و تکنولوژی پیشرفته و صرف هزینه های هنگفت در طراحی و ساخت، هرساله شاهد شکست و تخریب پلهای زیادی در دنیا و در کشورمان در اثر وقوع سیلاب بوده ایم. آنچه که مسلم است یکی از عوامل اصلی این تخریبها، عدم رعایت مسائل هیدرولیکی در طراحی پلها می باشد. طبق آمارهای ارائه شده توسط کشورهای مختلف می توان گفت بیشتر تخریب پلها نه در اثر ضعف سازهای، بلکه در زمان وقوع سیل و در اثر پدیده ی آبشستگی در اطراف پایه ها و تکیه گاه ها رخ میدهد. اهمیت بررسی پدیدهی آبشستگی زمانی آشکار میشود که عمق آبشستگی قابل ملاحظه باشد، به گونه ای که این عمق به پی سازه های رودخانه ای برسد و پایداری این سازه ها را در معرض خطر قرار دهد. تاکنون مطالعات زیادی جهت تخمین عمق و شدت آبشستگی اطراف تکیه گاه های پل انجام پذیرفته است. در این تحقیق با توجه به ماهیت سه بعدی جریان اطراف تکیه گاهها، از نرم افزار FLOW-3D که نرم افزاری چند جانبه و سازگار با شرایط پیچیده ی جریان است، جهت مدلسازی جریان و آبشستگی استفاده گردیده است. مقایسه ی نتایج مدلسازی انجام شده با نتایج آزمایشگاهی تحقیقات پیشین، نشانده نده ی دقت قابل قبول این نرم افزار در مدلسازی پدیدهی آبشستگی می باشد.

  کلمات کلیدی:آبشستگی، شبیهسازی عددی، تکیهگاه مستطیلی، FLOW-3D

  نویسندگان:سیده زهرا مظفری (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش آب و سازههای هیدرولیکی، دانشگاه زنجان) ، سعید عباسی (استادیار دانشکدهی مهندسی عمران، دانشگاه زنجان) ، حنیف پورشهباز (کارشناس ارشد عمران، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان،)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدریت سازه دانشگاه صنعتی شریف(تیر۱۳۹۸)

  نحوه استناد: مظفری، سیده زهرا ؛ عباسی، سعید ؛ پورشهباز، حنیف ؛۱۳۹۸؛ مدلسازی آبشستگی بستر حول تکیه گاه مستطیلی توسط نرمافزار FLOW-3D ؛ سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدریت سازه دانشگاه صنعتی شریف 

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ”  FLOW-3D  ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  برچسب ها:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی