جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  طراحی کاربردی سازههای مجهز به میراگرهای ویسکوز به منظور دستیابی به یک نسبت میرایی مشخص برای ساختمان

  چکیده:

  در مطالعه حاضر روشی ساده شده به منظور طراحی سازههای مجهز به میراگرهای ویسکوز ارائه شده است. روش پیشنهادی فاقد روابط ریاضی و الگوریتمهای پیچیده کنترل بوده و به نحوی ساده سازی شده است که قابل استفاده در طراحی این نوع از سیستمهای اتلاف انرژی در ساختمان میباشد. ورودیهای روند طراحی پیشنهادی شامل پریود مود اصلی سازه، سختی جانبی طبقات و نسبت میرایی هدف میباشد. خروجی روند طراحی نیز مقدار ضریب میرایی مورد نیاز در هر یک از طبقات میباشد که لازم است توسط میراگرهای ویسکوز تامین گردد. میراگر ویسکوز درنظر گرفته شده در این مطالعه از نوع میراگرهای ویسکوز انشعابی میباشد که در داخل کشور ساخته و در آزمایشگاه سازه پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تست و آزمایشهای مربوط انجام شده است. بر اساس تستهای دینامیکی انجام شده مشخص شده است که این میراگر ویسکوز دارای رفتاری پایدار بوده و رفتار دینامیکی آن با دقت مناسبی توسط مدلهای عددی موجود قابل شبیه سازی است. کارآیی روند طراحی پیشنهادی با استفاده از یک مطالعه موردی بر روی یک بیمارستان ۸ طبقه نشان داده شده است.

  کلمات کلیدی:کنترل غیرفعال، میراگر ویسکوز، تست چرخهای، تحلیل دینامیکی غیرخطی، چیدمان بهینه میراگر

  نویسندگان:مهراد فهیمینیا(کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران، مرکز نخبگان پژوهشکده سازندگی خاتم الانبیاء) ، آیدین شیشهگران (دکتری مهندسی عمران محیط زیست، مرکز نخبگان پژوهشکده سازندگی خاتم الانبیاء) ، مصطفی ناظری (دکتری زمین شناسی ، مدیریت نخبگان پژوهشکده سازندگی خاتم الانبیاء)

  محل و سال انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، تهران، دانشگاه صنعتی شریف(تیر ۱۳۹۸)

  نحوه استناد: فهیمینیا، مهراد ؛ شیشهگران ، آیدین ؛ناظری، مصطفی ؛ ۱۳۹۸ ؛ طراحی کاربردی سازههای مجهز به میراگرهای ویسکوز به منظور دستیابی به یک نسبت میرایی مشخص برای ساختمان؛ سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، تهران، دانشگاه صنعتی شریف

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ”  SAP 2000 ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  برچسب ها:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی