جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ضریب رفتار قاب بتنی با انواع مهاربند با استفاده از آلیاژهای حافظه دار شکلی
  170 views   در تاریخ: ۱۳ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  آلیاژهای حافظه دار شکلی ( Shape Memory Alloy ) یا به اختصار SMA عنوان گروهی از مواد هوشمند می باشند که خواص متمایز و برتری نسبت به سایر آلیاژها دارند. رفتار تنش کرنش این مواد دو پدیده غیرخطی خاص را در بر می – گیرد، اثر حافظه داری و اثر شبه الاستیک. رفتار آلیاژ طی این دو اثر به گونهای است که بعد از ورود آن به حالت پلاستیک، ماده شکل اولیه خود را بازیابی خواهد کرد. امروزه استفاده از مواد هوشمند در انواع رشته های مهندسی مورد توجه متخصصین قرار گرفته است. بهرمندی از مزایای این مصالح هدف بسیاری از تحقیقات وپژوهش های تحقیقاتی در زمینه مهندسی از جمله مهندسی سازه وزلزله است. این مواد به عنوان یکی از مصالح هوشمند کاربرد فراوانی در صنعت و پزشکی پیدا کرده است. پژوهش های انجام شده در زمینه رفتار لرزه ای سازه ها با استفاده ازآلیاژهای حافظه دار شکلی در دو بخش رفتار فوق ارتجاعی و رفتارحافظه داری این مصالح می باشد. رفتار فرا ارتجاعی، که منجربه تحمل کرنش های برگشت پذیر زیاد تا حد ۸ درصد در اعضاء سازه ای شده و در رفتارحافظه داری، برگشت عضو آسیب دیده در زلزله با اعمال حرارت به شکل اولیه خود، همه نشان دهنده ویژگی های خاص ومنحصر به فرد این مصالح در بهبود رفتارلرزه ای سازه ها می باشد. دراین تحقیق با ساخت چند مدل در نرم افزار Abaqus به بررسی تاثیر آلیاژهای حافظه دار شکلی در انواع مهاربند پرداخته شده است. در این پژوهش این نتیجه حاصل شده است که استفاده از آلیاژهای حافظه دار شکلی در انواع مهاربند در قاب بتنی موجب کاهش شکل پذیری و ضریب رفتار می شود.

  کلمات کلیدیضریب رفتار، قاب بتنی، انواع مهاربند، آلیاژهای حافظه دار شکلی، اجزاء محدود

  نویسندگان: مرتضی اسماعیلی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات خراسان رضوی، گروه عمران، نیشابور، ایران)، حسین خسروی (استادیار، عضو هیئت علمی گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نیشابور، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: اسماعیلی، مرتضی؛ خسروی، حسین؛ ۱۳۹۵، ضریب رفتار قاب بتنی با انواع مهاربند با استفاده از آلیاژهای حافظه دار شکلی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع مهاربندها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی