جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مطالعه ی پارامتریک میراگر U شکل و X شکل در دیوار برشی فولادی
  337 views   در تاریخ: ۱۶ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  با توجه به زلزله های دهه های اخیر در سطح جهان و خرابی های گسترده ای که به وجود آمده است ،محققین همواره به دنبال راهکاری برای کاهش خسارات هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ جانی آن بوده اند. یکی از راهکارهای ارائه شده در سطح جهان درسال های اخیر استفاده از دیوار برشی فولادی و استفاده از انواع میراگرها در سازه ها بوده است. در این تحقیق رفتار میراگر فولادی U شکل و X شکل در دیوار برشی فولادی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته شد. بدین منظور مدل هایی از دیوار، با چینش های مختلفی از بازشو همراه با این دو میراگر در نرم افزار اجزای محدود Abaqus مدلسازی گردیده شده و میزان جذب انرژی و همین طور میزان انرژی کل این دیوار ها مورد مطالعه قرار گرفت. در نهایت به این مهم رسیده شد که وجود رفتار برشی نسبت به رفتار خمشی در میراگرها میتواند بر روی انرژی کل و انرژی مستهلک شده در سیستم اثرگذار باشد. با توجه به این که ایجاد بازشو باعث افت میزان جذب انرژی سیستم شده، میتوان با جایگذاری این میراگر به سطح اولیه انرژی مورد نظر رسید. به همین علت نیز از این خاصیت میتوان جهت عبور تأسیسات نیز مورد استفاده قرار گیرد.

  کلمات کلیدیدیوار برشی فولادی، میراگر فولادی U شکل، جذب انرژی، انرژی مستهلک شده، بار چرخه ای

  نویسندگان: مرصاد موسوی زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه پردیسان، دانشکده عمران)، سیروس غلامپور (استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر، دانشکده عمران)، رضا تقی پور (استادیار دانشگاه مازندران  – دانشکده عمران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: موسوی زاده، مرصاد؛ غلامپور، سیروس؛ تقی پور، رضا؛ ۱۳۹۵، مطالعه ی پارامتریک میراگر U شکل و X شکل در دیوار برشی فولادی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میراگرها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی