جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  شبیه سازی سرریز اوجی توسط مدل عددی FLOW 3D

  چکیده

  در این پژوهش به مقایسه نتایج حاصل از مدل آزمایشگاهی تحقیقات آب یوتا UWRL با نتایج شبیه سازی شده مدل عددی نرم افزار FLOW 3D برای بررسی جریان عبوری از فراز سرریز اوجی و توزیع فشار پرداخته شد. در این راستا با مدل سازی جریان آزاد و  فشار کف به بحث و بررسی نتایج پرداخته شد. مطابق نتایج مشاهده گردید که خروجی های بدست آمده از نرم افزار با نتایج آزمایشگاهی تطابق قابل قبولی دارد. نتایج این مقایسهها حاکی از دقت مناسب نرم افزار FLOW 3D می باشد و این نرم افزار نسبت به نموگراف طراحی و مدل آزمایشگاهی )برای یک مورد مشترک( دارای دقت مطلوبی است. همچنین مشکل هزینه و زمان بر بودن مدلهای آزمایشگاهی توسط این مدل عددی حل شده است. در این راستا مدل نرم افزاری FLOW 3D با محاسبه فشار در بخش مماسی باعث شد که بدست آوردن نیروهای هیدرولیکی در تمام بخش های سرریز ممکن شود. از این رو در شبیه سازی جریان و توزیع فشار بر فراز سرریزهای اوجی استفاده از نرم افزار عددی FLOW 3D توصیه می گردد.

  کلمات کلیدی: سرریزهای اوجی، مدل عددی، مدل فیزیکی، FLOW 3D

  نویسندگان: یاشار استوار کشکولی (دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی عمران مهندسی و مدیریت منابع آب،گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: استوار کشکولی، یاشار؛ ۱۳۹۶، شبیه سازی سرریز اوجی توسط مدل عددی FLOW 3D، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” سرریز ” با استفاده از نرم افزار FLOW 3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی