جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مسلح کردن شیب خاکی با مهار و میخکوبی و تحلیل آن ها با نرم افزار Plaxis و SlopW
  265 views   در تاریخ: ۰۶ /آذر /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  میخکوبی خاک یک روش تسلیح در جای خاک است، تئوری استفاده از روش میخکوبی (نیلینگ) بر مبنای مسلح کردن و مقاوم نمودن توده خاک با استفاده از دوختن توده خاک توسط مهارهای کششی فولادی با فواصل نزدیک به یکدیگر می باشد. مهارها و انکرها به طورگستردهای برای تقویت شیروانی های خاکی و یا سنگی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع المان ها، توده ناپایدار خاک و یا سنگ را به یک لایه پایدار سنگی متصل می کنند. سیستم های مهاربندی و میخ کوبی خاک جهت پایدارسازی و نگهداری سازه های خاکی طراحی می شوند، تا توسط المان های کششی، تغییر مکان های سازه را محدود نمایند. در این مقاله با تغییر عواملی همچون زاویه قرارگیری میلگردها، مشخصات میلگردها، طول و فواصل بین میلگردها که بر پایداری شیب های مسلح شده تاثیر فراوان دارند، شش تیپ (با توجه به فواصل مسلح کننده) برای پایداری شیب های خاکی مورد برریس قرار گرفت ودر نهایت آرایش بهینه و مناسب را جهت استفاده مسلح کننده ها با استفاده از نرم افزارهای Plaxis و Slopw که تیپ ۵ و ۶ می باشد را تعیین نمودیم. همچنین تاثیر پارامترهای c بر ضریب اطمینان شیروانی های خاکی را نیز مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که هر چه چسبندگی و زاویه اصطکاک خاک بیشتر شود، جابجایی افقی شیب کمتر شده در نتیجه شیب پایدارتر می باشد.

  کلمات کلیدی: : مسلح کردن شیب، ضری باطمینان، میخکوبی، مهار، پلاکسیس، اسلوپ دبلیو.

  نویسندگان: مهدی زمانی لنجانی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه یاسوج)، ناصر علیپور مازندرانی (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک دانشگاه یاسوج)، مهدی یوسفی (دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک دانشگاه یاسوج)

  محل و سال انتشار: اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشگاه محقق اردبیلی، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: زمانی لنجانی، مهدی؛ علیپور مازندرانی، ناصر؛ یوسفی، مهدی؛ ۱۳۹۲، مسلح کردن شیب خاکی با مهار و میخکوبی و تحلیل آنها با نرم افزار Plaxis و SlopW، اولین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران دانشگاه محقق اردبیلی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میخکوب ها ” با استفاده از نرم افزار Plaxis و Slopw همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی