جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تعیین حریم رودخانه زیارت با استفاده از نرم افزار Arc GIS
  266 views   در تاریخ: ۱۴ /تیر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  وقوع سیل در استان گلستان همواره خسارات جانی و مالی فراوانی به همراه داشته است. کی از روش های کارامد مدیریت سیل، پهنه بندی آن است. هدف اصلی این تحقیق پهنه ندی سیل در بازه ای به طول ۱۲ کیلومتر از روستای زیارت تا پل سید مسعود می باشد. رودخانه زیارت، که از سر شاخه های رودخانه قره سو محسوب می گردد از محلی به نام آبشار شروع شده  و با گذر از منطقه ناهار خوران و بعد از پل سید مسعود وارد منطقه شهری گرگان می شود. رودخانه بعد از پل جاده کمربندی از شهر خارج شده و بعد از پل امیر آباد سرخنکلاته و عبور از روستای قربان آباد در موازات جاده آق قلا به رودخانه قره سو متصل می گردد. با استفاده از الحاقیه Hec-Geo Ras و Tin حاصل از نقشه و توپوگرافی در اطراف رودخانه، مشخصات هندسی رودخانه، محل قرار گیری مقاطع عرضی، کانال اصلی، سواحل چپ و راست و …در طول بازه مورد مطالعه استخراج گردید. از دبی حداکثر لحظه ای سیلاب با دوره بازگشت ۲۵ ساله جهت شبیه سازی رفتار هیدرولیکی رودخانه با نرم افزار Hec-Ras استفاده شد. پس از اجرای مدل، جهت تعیین حریم رودخانه زیارت، نقشه پهنه بندی سیل با استفاده از نرم افزار Arc GIS ارائه شد.

  کلمات کلیدی: پهنه بندی سیلاب، نرم افزار Arc GIS، نرم افزار Hec- Ras، رودخانه زیارت، Hec-GeoRas

  نویسندگان: مژگان زاهد (دانشجو کارشناسی ارشد سازه های آب، موسسه آموزش عالی لقمان حکیم گلستان)، سمانه حاجی مشهدی (استادیار، موسسه آموزش عالی لقمان حکیم گلستان)، علی مستوری (کارشناسی ارشد، اداره کل منابع طبیعی استان گلستان)

  محل و سال انتشار: دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: زاهد مژگان، حاجی مشهدی سمانه، مستوری علی، ۱۳۹۶، تعیین حریم رودخانه زیارت با استفاده از نرم افزار Arc GIS، دومین همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی