جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل دینامیکی غیرخطی افزایشی قاب خمشی فولادی با استفاده از شتابنگاشت شبیه سازی شده سینوسی میرا
  243 views   در تاریخ: ۲۷ /شهریور /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  یکی از جدیدترین روش های تحلیل غیرخطی سازه ها، تحلیل دینامیکی غیر خطی افزایشی (IDA) می باشد که در آن از مفهوم مقیاس کردن رکوردهای حرکت زمین و توسعه آن به روشی که بتوان به دقت کل محدوده رفتاری سازه از الاستیک تا ویرانی را پوشش داد، استفاده شده است. همچنین برای درک واقعی رفتار سازه، می بایست از شتابنگاشت های متناسب با ساختگاه مورد نظر استفاده کرد. در برخی مناطق با وجود گسل های فعال، شتابنگاشت مناسبی برای تحلیل تاریخچه زمانی موجود نمیباشد. در این نواحی باتوجه به کم بودن رکوردهای واقعی همچنین ویژگی های خاص آنها مانند ضربه گونه بودن، بزرگتر بودن مقادیر حداکثر سرعت و شتاب نسبت به رکوردهای دور از گسل، استفاده از روش های شبیه سازی رکورد مفید می باشد. مدل سینوسی میرا خواص پالسگونه تاریخچه سرعت مربوط به رکورد نزدیک گسل را داشته وانطباق مناسبی با رکورد های واقعی دارد. در این تحقیق، رفتار و عملکرد لرزه ای سیستم قاب خمشی فولادی تحت رکورد شبیه سازی شده سینوسی میرا با استفاده از تحلیل غیر خطی دینامیکی افزایشی بررسی شده است. در این روند قاب خمشی فولادی تحت شتابنگاشتهای واقعی نزدیک گسل و مدل جایگزین تولید شده به روش سینوسی میرا قرار گرفته اند. منحنی های IDA حاصل از دو نوع تحلیلهای انجام شده تولید و مورد مقایسه و ارزیابی قرار گرفته اند. همچنین PGV به عنوان یک اندازه شدت مناسب برای منحنی IDA رکوردهای نزدیک گسل و مدل جایگزین سینوسی میرا معرفی می گردد.به علاوه انطباق مناسب تغییر مکان جانبی طبقات،تحت رکوردهای واقعی و مدل های متناظر سینوسی میرا نتیجه گیری شده است.

  کلمات کلیدی: تحلیل دینامیکی غیرخطی افزایشی، قاب خمشی فولادی، حوزه نزدیک گسل، شتابنگاشت شبیه سازی شده سینوسی میرا.

  نویسندگان: سیدشاکر هاشمی (استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر)، مهدی همت (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه خلیج فارس بوشهر)، محمد واقفی (استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر)

  محل انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: هاشمی، سیدشاکر؛ همت، مهدی؛ واقفی، محمد؛ ۱۳۹۲، تحلیل دینامیکی غیرخطی افزایشی قاب خمشی فولادی با استفاده از شتابنگاشت شبیه سازی شده سینوسی میرا، هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع قاب ها ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران —

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی