جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تحلیل خطر زلزله و تهیه نقشه های ریز پهنه بندی برای شهرستان رودبار با رویکرد احتمالاتی

  چکیده

  شهرستان رودبار جنوبیترین، وسیعترین و متنوعترین شهرستانِ استان گیلان در کشور ایران است. مرکز این شهرستان شهر رودبار است. موقعیت جغرافیایی منطقه، رودبار را در میان گسل های فعال منطقه قرار داده است که نزدیک ترین گسل فعال به شهر رودبار، گسل رودبار است، و به همین جهت شهر فوق دارای لرزه خیزی بالایی است. از این رو در این پژوهش به تحلیل خطر زلزله شهر رودبار با رویکردی احتمالاتی پرداخته می شود. به همین منظور ابتدا داده های لرزه خیزی منطقه جمع آوری و پس از تجزیه و تحلیل داده ها و حذف پس لرزه و پیش لرزه از کاتالوگ و برآزش آماری روی داده ها، پارامترهای لرزه خیزی محاسبه شده است. سپس از سه رابطه کاهندگی طیفی که با خصوصیات منطقه مورد نظر متناسب است و کمک گرفتن از نرم افزار لرزه خیزی و زمین لرزه Crisis 2007 طیف های خطر یکنواخت برای دو احتمال وقوع ۱۰% و ۲% در طول ۵۰ سال برای منطقه مورد نظر تولید شده است. در نهایت طیف های طرح برای گستره مورد نظر از روی طیف ها خطر یکنواخت تولید و با طیف آیین نامه ۲۸۰۰ ایران مقایسه شده است.

  کلمات کلیدی: تحلیل خطر لرزه ای، طیف خطر یکنواخت، روابط کاهندگی، شهر رودبار

  نویسندگان: حمیده حسن پور انارکولی (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران مهندسی سازه، مؤسسه غیرانتفاعی کوثر قزوین)، جواد احمد میقانی (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران مهندسی سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین)، حسن آقابراتی (عضو هیئت علمی و استادیار گروه عمران دانشگاه آزاد قزوین)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: حسن پور انارکولی، حمیده؛ احمد میقانی، جواد؛ آقابراتی، حسن؛۱۳۹۶، تحلیل خطر زلزله و تهیه نقشه های ریز پهنه بندی برای شهرستان رودبار با رویکرد احتمالاتی، چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی