جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر پارامترهای دما و سطح تنش بر پتانسیل شیارشدگی مخلوط های آسفالتی SMA اصلاح شده با افزودنی های پلیمری الاستومر ترموپلاستیک

  چکیده

  در این تحقیق تاثیر دو پارامتر دما و سطح تنش بر پتانسیل شیارشدگی مخلوطهای آسفالتی SMA اصلاحشده با افزودنی های پلیمری SBS و EVA توسط آزمایش های مدول برجهندگی و خزش دینامیکی بررسی شد. درصد بهینه پلیمرها در قیر به میزان ۵% وزنی قیر خالص مورد استفاده قرار گرفت. آزمایش خزش دینامیکی در سه دمای ۴۰، ۵۰ و ۶۰ درجه سانتیگراد و سه سطح تنش ۲۵۰، ۳۵۰ و ۴۵۰ کیلو پاسکال روی نمونه ها انجام گرفت. نتایج آزمایش مدول برجهندگی نشان داده است که افزودن پلیمرهای SBS و EVA باعث افزایش مدول برجهندگی مخلوط های آسفالتی از ۲۱۰۰ مگاپاسکال برای نمونه های شاهد به ۴۰۰۰ مگاپاسکال و ۴۷۰۰ مگاپاسکال به ترتیب برای نمونه های حاوی  SBS و EVA شده است. نتایج آزمایش خزش دینامیکی نیز نشان داد که افزایش دما و سطح تنش موجب افزایش پتانسیل شیارشدگی مخلوط های آسفالتی شده است، به طوری که افزایش توام دمای آزمایش و سطح تنش از ۴۰ درجه سانتیگراد و ۲۵۰ کیلوپاسکال به ۶۰ درجه سانتیگراد و ۴۵۰ کیلوپاسکال باعث کاهش عدد روانی درنمونه های شاهد از ۳۱۰۰ به ۱۰۰ شده است. نرخ این کاهش در مقاومت شیارشدگی در نمونه های اصلاح شده کمتر از نمونه های شاهد بود.

  کلمات کلیدی: آسفالت SMA، پلیمرهای الاستومر ترموپلاستیک، پلیمر EVA، پلیمر SBS

  نویسندگان: کامبیز مرادیان (کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، حسن زیاری (استاد، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، پرهام حیاتی (استادیار، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه علوم و تحقیقات)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: مرادیان، کامبیز؛ زیاری، حسن؛ حیاتی، پرهام؛ ۱۳۹۷؛ تاثیر پارامترهای دما و سطح تنش بر پتانسیل شیارشدگی مخلوط های آسفالتی SMA اصلاح شده با افزودنی های پلیمری الاستومر ترموپلاستیک، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی