جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر مدلسازی اندرکنش خاک – سازه در کنترل سازه های نامتقارن نرم پیچشی با استفاده از میراگر جرمی تنظیم شده
  1 views   در تاریخ: ۲۳ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: کتب  

  چکیده

  به دلیل لنگرهای پیچشی و تغییرمکان های دورانی اضافی که در اثر نامتقارنی در پلان سازه ها ایجاد می شود، تغییرمکان وجوه بیرونی سازه افزایش یافته و این قضیه منجر به آسیب بیشتر سازه های نامتقارن به هنگام زلزله می گردد. برای این منظور، جهت کنترل و کاهش ارتعاش سازه های نامتقارن نرم پیچشی، از ابزارهای ساده و کارآمدی همچون میراگر جرمی تنظیم شده TMD استفاده می شود. مسئله اندرکنش خاک- سازه SSI ویژگی های دینامیک سازه را به مقدار زیادی تغییر داده و در نتیجه بر کارایی سیستم TMD نصب شده بر سازه نیز تاثیرگذار است. از اینرو نادیده گرفتن اثر SSI در کنترل حداکثر پاسخ های ساختمانی توسط TMD  به برآورد بیش از حد عملکرد این سیستم منجر می شود. بر این اساس در مقاله حاضر تلاش شد تا به بررسی تاثیر مدلسازی اندرکنش خاک و سازه بر کنترل شتاب و تغییرمکان سازه با استفاده از میراگر جرمی تنظیم شده TMD پرداخته شود. جهت دستیابی به این هدف، حالات مختلفی از سازه نامتقارن با محلهای مختلف نصب TMD به صورت مدلسازی عددی در نرم افزار OpenSees مورد بررسی قرار گرفت. نتایج تحقیق نشان داد که بهینه ترین حالت جهت کنترل شتاب لبه در سازه های نرم پیچشی، نصب میراگر جرمی تنظیم شده در هر دو لبه سخت و نرم می باشد. همچنین با اعمال اثر اندرکنش خاک – سازه، مقادیر تغییرمکان و شتاب برای هر دو لبه سخت و نرم در حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ درصد افزایش می یابد.

  کلمات کلیدی: اندرکنش خاک – سازه SSI، سازه نامتقارن نرم پیچشی، میراگر جرمی تنظیم شده TMD کنترل تغییرمکان و شتاب، لبه نرم و سخت

  نویسندگان: وحید ناصرنژاد (دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران – گرایش مکانیک خاک و پی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد همدان)، حسین جدیدیان (استادیار و عضو هیئت علمی، مهندسی عمران – گرایش سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد همدان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: ناصرنژاد، وحید؛ جدیدیان، حسین؛ ۱۳۹۷، تاثیر مدلسازی اندرکنش خاک – سازه در کنترل سازه های نامتقارن نرم پیچشی با استفاده از میراگر جرمی تنظیم شده، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی