جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تاثیر عوامل مختلف بر رفتار بار نشست گروه شمع تحت بار جانبی در خاک دو لایه
  691 views   در تاریخ: ۱۸ /اسفند /۱۳۹۴   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  شمع ها اغلب اوقات علاوه بر بار قائم تحت اثر نیروهای جانبی و لنگر خمشی قرار دارند. برای مثال در سازه اسکله ها و در جایی که نیروی حاصل از پهلو گیری و ضربه کشتی به شمع های نگهدارنده آن وارد می شود. در سازه های فرا ساحل که تحت اثر نیروی امواج و جریان های دریایی قرار دارند، در سازه های حایل که توسط شمع ها نگهداری می شوند، در سازه های بلند که نیروی باد به آن ها وارد می شود و سازه های مستقر در روی شمع ها در مناطق زلزله خیز. چنانچه نسبت نیروهای جانبی به نیروهای قائم اعمال شده به شمع کوچک باشد از نیروهای جانبی صرف نظر می شود در غیر این صورت تحلیل شمع تحت اثر بار جانبی الزامی بوده و بایستی با روش های مناسب اثر بار جانبی بر رفتار شمع تحلیل شود. در این مقاله به بررسی تاثیر لایه ای بودن خاک بر ظرفیت باربری گروه شمع تحت بار جانبی استاتیکی پرداخته شده است. برای این منظور از نرم افزارهای مبتنی بر تحلیل اجزا محدود استفاده شده است. تاثیر لایه ای بودن خاک بوسیله ارتفاع لایه اول بر رفتار گروه شمع بررسی شد. با توجه به مطالعات صورت گرفته می توان نتیجه گرفت اگر خاک ضعیف روی خاک قوی باشد با افزایش ارتفاع لایه اول ظرفیت باربری جانبی گروه شمع کاهش می یابد، اگر خاک قوی روی خاک ضعیف باشد بالعکس.

  کلمات کلیدی: گروه شمع، بار جانبی، خاک دو لایه

  نویسندگان: طاها کریمی (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات اراک، گروه مهندسی عمران، اراک، ایران)، علیرضا مردوخ پور (استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، لاهیجان، ایران)

  محل انتشارنهمین سمپوزیوم پیشرفت های علوم و تکنولوژی مشهد، (۱۳۹۳)

  نحوه استناد: کریمی، طاها؛ مردوخ پور، علیرضا؛ ۱۳۹۳، تاثیر عوامل مختلف بر رفتار بار نشست گروه شمع تحت بار جانبی در خاک دو لایه، نهمین سمپوزیوم پیشرفت های علوم و تکنولوژی مشهد.

   © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ”  نشست گروه شمع تحت بار جانبی در خاک دو لایه ”  با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و  صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به  ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵  *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳

  دانلود متن کامل مقاله

  برچسب ها:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی