جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  تأثیر نانو ذرات تیتانیوم (TiO2) بر مقاومت های سایشی و فشاری بتن حاوی اجزای لاستیک تایر ضایعاتی
  5 views   در تاریخ: ۰۲ /اسفند /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  امروزه یکی از روش های بازیافت لاستیک تایر ضایعاتی و کمک به حفظ محیط زیست، استفاده از اجزای لاستیک تایر ضایعاتی در بتن است که باعث بهبود بعضی از خواص بتن نیز می شود. از اهداف این مقاله آن است که استفاده از قطعات لاستیک تایر ضایعاتی همراه با سیم و الیاف فولادی بازیافتی از آن در بتن، با افزودن نانو ذرات تیتانیوم (Ti02) مورد بررسی قرار گیرد، که تا چه میزان بر مقاومت های سایشی و فشاری بتن تأثیر گذار هستند. با جایگزینی درصد های مختلف قطعات لاستیک با ماسه در مخلوط بتن، همراه با الیاف فولادی بازیافتی از تایر، مقاومت سایشی بتن افزایش، اما مقاومت فشاری بتن کاهش می یابد. که با افزودن ۱٫۵ درصد نانو ذرات تیتانیوم (Ti02) به این نوع بتن ها، هم مقاومت سایشی افزایش بسیار بیشتری پیدا می کند و هم کاهش مقاومت فشاری کمی بهبود می یابد. بتن حاوی ۸ درصد پودر و خرده لاستیک همراه با ۰٫۵ درصد (۳۹کیلوگرم بر متر مکعب) الیاف فولادی بازیافتی، و ۱٫۵ درصد نانو تیتانیوم (TiO2)، حدود ۶۱ درصد افزایش مقاومت سایشی و ۳۴ درصد کاهش مقاومت فشاری را نسبت به بتن شاهد کسب نموده است.

  کلمات کلیدی: مقاومت سایشی بتن، مقاومت فشاری بتن، پودر و خرده لاستیک، الیاف فولادی بازیافتی، نانو ذرات تیتانیوم (TiO2)

  نویسندگان: میثم ولی زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب)، گرشاسب خزائنی (استادیار دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب)، جلال ولی زاده (کارشناسی عمران عمران دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان) 

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: ولی زاده، میثم؛ خزائنی، گرشاسب؛ ولی زاده، جلال؛ ۱۳۹۷، تأثیر نانو ذرات تیتانیوم (TiO2) بر مقاومت های سایشی و فشاری بتن حاوی اجزای لاستیک تایر ضایعاتی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی