جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بهینه سازی عملکرد مکانیسم هندسی سدهای CSG با در نظر گرفتن رفتار لرزه ای
  7 views   در تاریخ: ۰۳ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  سدها سازه های بسیار مهمی هستند که نقش به سزایی در جوامع صنعتی مدرن دارند که هدف از طراحی بهینه سدهای وزنی، ضمن برآوردن هداف ناشی از ساخت، تأمین پایداری و ظرایب ایمنی می باشد. با توجه به پهنه بندی خطر زلزله در ایران، بررسی مخاطراتی که عملکرد این گسترده را تحت تاثیر قرار می دهد و نیز ارائه راهکار به منظور مقابله و یا کاهش آسیب ها به سازه های حیاطی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا بهینه سازی عملکرد مکانیسم هندسی سدهای CSG در بهبود پایداری ، ظرایب ایمنی و تحلیل جامع بهره وری اقتصادی از اهداف این تحقیق بوده است. برا ی نیل به هدف با در نظر گرفتن عملکرد کوپله سد و مخزن در روش اجزای محدود و حجم محدود با گسسته سازی غیر صریح معادلات ناویر استوکس شیبه سازی گردیده است. به منظور انجام بهینه سازی شکل هندسی سد، نسبت های مختلف شیب بدنه مورد تحلیل عددی قرار گرفته است. نتایج حاکی از این است که تاثیر میزان تغییرات عمق مخزن ناشی از درصد شیب بدنه بر حداکثر جابه جایی افقی تاج سد بیشتر از حداکثر نشست تکیه گاه سد است.همچنین نسبت شیب بالادست و پایین دست مقطع سد برابر با ۱:۰٫۷ مطلوب بوده و محدوده ای نسبت شیب سد بالا و پایین سدهای CSG از ۱:۰٫۶ تا ۱:۰٫۸ از عملکرد مطلوبی برخوردار بوده که مبتنی بر بهبود پایداری، ظرایب ایمنی و اقتصادی بودن در طرح در طی روند بهینه سازی می باشد. از اینرو از تحلیل سد CSG مشهود است با تنش کششی کمینه با بکار گیری مصالح ضعیف تر و عیار سیمان پایین، مقاومت فشاری کمتر مصالح CSG نسبت به بتن، طراحی بهینه و کل هزینه سد کاهش می یابد در حالیکه سطح ایمنی آن باقی می ماند که دستاوردهای این تحقیق می تواند مبنای طراحی سدها CSG قرار بگیرد.

  کلمات کلیدی: بهینه سازی ساختاری، الاستو پلاستیک، هیستریک، سد CSG، تنش کششی کمینه، سیالات اولری، ناویر استوکس، مدول بالک

  نویسندگان: الهام مینا (دکترا، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده مهندسی عمران محیط زیست، سازه های هیدرولیکی، تهران، ایران)، محمدرضا کاویانپور (دانشیار، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشکده مهندسی عمران، تهران، ایران)، سجاد امجدی سردهائی (کارشناسی ارشد، دانشگاه فنی تهران شمال، دانشکده مهندسی عمران، سازه های هیدرولیکی، تهران، ایران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: مینا، الهام؛ کاویانپور، محمدرضا؛ سجاد امجدی سردهائی؛ ۱۳۹۸؛ بهینه سازی عملکرد مکانیسم هندسی سدهای CSG با در نظر گرفتن رفتار لرزه ای، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی