جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بهبود عملکرد میانقاب های بنایی تقویت شده با وال-پست فولادی تحت اثر جرم های مختلف بارگذاری انفجار

  چکیده

  با توجه به افزایش حملات انفجاری و ضرورت آمادگی دفاعی با این رخداد و ضمن کاهش صدمات جانی و مالی، میتوان راهکارهایی برای ارتقای ایمنی و مقاومسازی اعضای غیر سازهای پیش بینی و کارایی آن ها را نیز بررسی کرد. در این مقاله به بررسی عملکرد غیر خطی یک قاب بتن مسلح دارای میانقاب غیر سازهای تقویت شده با وال-پست تحت بار انفجار پرداخته میشود. سیستم تقویت فولادی مورد استفاده در این مقاله، بر اساس توصیهی آخرین نسخهی آییننامه های طراحی لرزه ای داخلی طراحی شده است. بدین منظور یک قاب ۳ طبقه ی بتنی با میانقاب بنایی تقویت شده با سیستم فولادی در نرم افزار المان محدود ABAQUS تحت بارگذاری انفجار روی وجه بزرگ قاب تحت دو جرم انفجاری ۳۰۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرم در فاصله ی ۵ متر به روش فشار معادل انفجار در سطح زمین قرار میگیرد و نتایج جابه جایی نسبی میانقاب ها و انرژی مستهلک شده در کل مدل مورد مطالعه قرار میگیرند. بنابر نتایج بدست آمده مقدار دریفت میانقاب طبقه ی اول تحت جرم ۱۰۰۰ کیلوگرم، ۷٫۲ برابر مقدار دریفت میانقاب نظیر تحت جرم ۳۰۰ کیلوگرم حاصل می شود. همچنین انرژی جذب شده در کل مدل با افزایش جرم منفجره از ۳۰۰ کیلوگرم به ۱۰۰۰ کیلوگرم  ۳۱٫۳ برابر می شود. با توجه به نتایج بدست آمده، سیستم های تقویت مقاوم در برابر زلزله، برای مقاومت در برابر بارهای انفجاری باید مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند.

  کلمات کلیدی: مقاوم سازی، میانقاب غیر سازه ای، طراحی لرزه ای، بارگذاری انفجار

  نویسندگان: آرمین برزین (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، گروه عمران، دزفول، ایران)، سید وحید رضوی طوسی (استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی جندی شاپور، خوزستان، دزفول)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: برزین، آرمین؛  رضوی طوسی، سید وحید؛ ۱۳۹۷، بهبود عملکرد میانقاب های بنایی تقویت شده با وال-پست فولادی تحت اثر جرم های مختلف بارگذاری انفجار، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میانقاب ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی