جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  میرایی مطلوب میراگرسیال ویسکوز در قاب های فولادی با مهاربندی های متعارف
  247 views   در تاریخ: ۱۰ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  کاهش خسارات جبران ناپذیر پدیده زلزله همواره هدف اصلی محققان و دانشمندان علم مهندسی سازه و زلزله است. با مطرح شدن مفهوم کنترل سازه ها، رویکرد جدیدی جهت افزایش مقاومت سازه ها در برابر زلزله و نیز بهینه کردن رفتار آنها با کنترل پارامترهای دینامیکی سازه در زلزله های مختلف، توسعه یافت. اولین شکل کنترل کننده های دینامیکی که مورد توجه واقع شده اند کنترل کننده های غیرفعال است. یکی از شناخته شده ترین آنها، سیستم اتلاف انرژی از نوع سیال ویسکوز است. در مقاله حاضر دو نوع بسیار رایج از قاب های مهاربندی فولادی با تجهیز به این وسایل مورد مطالعه قرار می گیرد. تمامی مشخصات ابعادی و نیز مشخصات مقاطع و مصالح مورد استفاده برای اعضای مدل های قاب مشابه در نظر گرفته می شود. با کمک نرم افزار توانمند آباکوس مدل های مورد نظر بصورت سه بعدی مدل سازی شده و انجام تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی مدل های قاب در نظرگرفته شده، تحت بار دلخواه دینامیکی تاریخچه زمانی جابجایی که بصورت سینوسی سیکل های آن روند یکنواخت افزایشی دارد و باگام های زمانی ۵ / ۰ ثانیه و ماکزیم دامنه جابجایی ۲۰ سانتی متر انجام می شود بارگذاری می گردد. نتایج گواه این واقعیت است که بکارگیری میراگرهای مذکور در قاب های فولادی، موجبات کاهش قابل ملاحظه پاسخ های سازه ای و کاهش میزان پلاستیک شدگی اعضای اصلی سازه و نیز افزایش قابل توجه انرژی مستهلک شده بصورت ویسکوز در سازه را فراهم می آورد.

  کلمات کلیدیقاب مهاربندی فولادی، عملکرد لرزه ای، میراگرسیال ویسکوز، اتلاف انرژی

  نویسندگان: حمید روان (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی)، شهریار طاووسی تفرشی (استادیار دانشکده فنی و مهندسی،گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی)، بهنام ادهمی (استادیار دانشکده فنی و مهندسی،گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: روان، حمید؛ طاووسی تفرشی، شهریار؛ ادهمی، بهنام؛ ۱۳۹۵، میرایی مطلوب میراگرسیال ویسکوز در قاب های فولادی با مهاربندی های متعارف، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میراگرها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی