جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  ارزیابی میزان نشت آب به روش IMS در تونل پیشگام البرز و مقایسه آن با روش های تجربی
  279 views   در تاریخ: ۲۸ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  وجود آب در سازههای زیر زمینی همواره با مخاطراتی مواجه است و روند اجرا و هزینه های پروژه را تحت تاثیر قرار میدهد. یکی از بزرگترین مشکلات پیشرو در حفاری تونل در محیطهای سنگی نشت آبهای زیرزمینی به داخل تونل به خصوص از میان درز و شکافهای توده سنگ است. سامانه تونلهای البرز به طول ۶۳۷۸ متر شامل دو تونل دوقلوی ترافیک و یک تونل پیشگام، از بزرگترین تونلهای مسیر آزاد راه تهران شمال می باشند. تونل پیشگام البرز به قطر ۲ / ۵ متر به صورت مکانیزه و با استفاده از TBM حفاری میگردد. این در حالی است که وجود آب و ورود آن به داخل تونل از میان مناطق درزهدار و گسله یک مشکل اساسی در تونل البرز است. هدف از این مقاله ارزیابی مقدار نشت آب زیر- زمینی به تونل پیشگام البرز با استفاده از روش IMS و مقایسه آن با روش های تجربی به منظور ارزیابی دقت آن درشرایط ورود طولانی مدت آب به تونل می باشد. نتایج میزان آب ورودی به تونل با استفاده از روشهای تجربی هیوور، ۲۹ / ۷ لیتر بر ثانیه با استفاده از روش SGR ، ۱۱ لیتر بر ثانیه، و با استفاده از روش TIC ، ۶۰ لیتر بر ثانیه تخمین زده شد که در هر دو روش SGR و TIC در رده کم خطر قرار می گیرد و مقایسه آن با نتایج بدستآمده از روش IMS مقدار ۴۰ / ۸ لیتر برثانیه را در حالت میانگین جریان اولیه را ارائه میکند، نشان میدهد که گاهی مدلهای تجربی دقت لازم را برای محاسبه طولانی مدت ورود جریان آب را ندارند و برای استفاده از آنها باید دقت لازم را مبذول داشت.

  کلمات کلیدینشت آب، تونل البرز ، روش تجربی هییور، TIC ، SGR ،IMS

  نویسندگان: احمد غفاری (دانشجوی کارشناسیارشد زمینشناسی مهندسی دانشکده علوم پایه دانشگاه تربیت مدرس)، غلامرضا شعاعی (استادیار دانشکده علوم پایه دانشگاه تربیت مدرس)، سعید معدنی پور (استادیار دانشکده علوم پایه دانشگاه تربیت مدرس)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد:  غفاری، احمد؛ شعاعی، غلامرضا؛ معدنی پور، سعید؛ ۱۳۹۵، ارزیابی میزان نشت آب به روش IMS در تونل پیشگام البرز و مقایسه آن با روشهای تجربی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی ” انواع تونل ها ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی