جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی کاربردهای BIM برای هر یک از ذی نفعان و تحلیل آن در مراحل مختلف پروژه
  96 views   در تاریخ: ۲۶ /دی /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: 1396,مدیریت ساخت,مقالات  

  چکیده

  با نگاهی کلی به صنعت ساخت میتوان مشکلات متعددی ازجمله افزایش زمان و هزینه پروژهها، حجم زیاد نقشههای تولیدی، حجم بالای نامه نگاریها، عدم کشف تناقضات، تغییرات زیاد و ناتوانی در ایجاد تصویر کلی از سازه نهایی برای عوامل درگیر را مشاهده کرد. بهبود این مشکلات میتواند باعث کاهش هزینه و زمان همراه با افزایش کیفیت شود. لذا در سالهای اخیر تلاشهای زیادی در جهت بهبود وضعیت ساخت صورت گرفته، که ظهور مدلسازی اطلاعات ساختمان ازجمله این موارد است. مدلسازی اطلاعات ساختمان میتواند توسط کارفرما برای درک نیازهای پروژه، توسط تیم طراحی برای تحلیل، طراحی و توسعه پروژه، توسط پیمانکار برای مدیریت ساخت و توسط مدیر تسهیلات برای دوره تعمیر و نگهداری مورداستفاده قرار گیرد. در این مقاله با بررسی و مطالعه اسناد کتابخانهای ضمن معرفی و تعریف مدلسازی اطلاعات ساختمان، به بیان کاربردهای آن برای هر یک از ذینفعان پروژه میپردازیم.

  کلمات کلیدی: مدلسازی اطلاعات ساختمان, ذینفعان پروژه, مراحل پروژه

  نویسندگان: اقبال شاکری (عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران)، ابراهیم دادگر (کارشناس ارشد، مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده مهندسی عمران و محیطزیست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران)، آرمین رشیدی نسب (کارشناس ارشد، مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده مهندسی عمران و محیطزیست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران)، سجاد طاهری جبلی (کارشناس ارشد، مهندسی و مدیریت ساخت، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: شاکری، اقبال؛ دادگر، ابراهیم؛ رشیدی نسب، آرمین؛ طاهری جبلی، سجاد؛ ۱۳۹۶، بررسی کاربردهای BIM برای هر یک از ذی نفعان و تحلیل آن در مراحل مختلف پروژه، کنفرانس بین المللی مهندسی عمران، معماری و طراحی شهری، دانشگاه کاسم باندیت، بانکوک، تایلند.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی