جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی پتانسیل روانگرایی و نشست خاک ماسه ای بهسازی شده با تزریق پرفشار

  چکیده

  مطالعات ژئوتکنیکی در ساختگاه هایی که از خاک ماسه ای اشباع تشکیل یافته اند به خوبی مخاطرات روانگرایی را نشان می دهند. تزریق پرفشار یکی از انواع روش های متداول تزریق جهت بهسازی خاک ماسه ای می باشد. در اثر تزریق پرفشار دوغاب سیمان با فشار حداقل ۳۰۰ bar در اسکلت خاک نفوذ کرده و ساختار خاک را به هم زده و ستون هایی از جنس خاک سیمان در زمین تشکیل می گردد. در این مقاله آزمایشات آزمایشگاهی و صحرایی نظیر SPT، مقاومت تک محوری، بارگذاری صفحه و بارگذاری شمع (ستون تزریق) روی ستونهای خاک سیمان انجام گرفته و نتایج حاصل از آزمایشات بارگذاری صفحه با نتایج مطالعه عددی مقایسه گردیده است. جهت انجام مطالعه عددی از نرم افزار Plaxis که نرم افزاری قدرتمند در عرصه مهندسی ژئوتکنیک بوده و به عنوان یک نرم افزار اجزاء محدود جهت تحلیل عددی میدان تنش کرنش در محیط های پیوسته خشک و اشباع در عرصه مهندسی ژئوتکنیک توسعه یافته است استفاده گردیده است. هدف از انجام این پژوهش کاهش میزان نشست و پتانسیل روانگرایی خاک مورد نظر می باشد. در این تحقیق با استفاده از نتایج مطالعات ژئوتکنیکی به دست آمده از سایت نشست خاک محل بعد از بارگذاری توسط نرم افزار مدلسازی گردیده و با نتایج بدست آمده از بارگذاری صفحه و میزان نشست واقعی مقایسه گردیده است. بطور خلاصه میزان نشست واقعی برای سایت مورد بحث در این تحقیق برابر ۲٫۵ میلیمتر تعیین گردیده است که در مقایسه با نشست کل بدست آمده از مدلسازی عددی که ۶٫۳ میلیمتر می باشد اختلاف چندانی وجود ندارد.

  کلمات کلیدی: مطالعه عددی، تزریق پرفشار، نشست، ماسه لای دار، روانگرایی

  نویسندگان: محمدرضا عطرچیان (دانشیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان)، رضا رضایی (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک خاک وپی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: عطرچیان، محمدرضا؛ رضایی، رضا؛ ۱۳۹۶، بررسی پتانسیل روانگرایی و نشست خاک ماسه ای به سازی شده با تزریق پرفشار، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” بهسازی خاک ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی