جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  مقایسه اقتصادی استفاده از سقف شیروانی و سقف تیرچه بلوک در ساختمان سازی
  833 views   در تاریخ: ۱۹ /فروردین /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  مهندسان شاغل در صنعت ساختمان سازی با انتخاب سیستم های مناسب ساختمان سازی، هم می توانند ایمنی ساختمان را با سبک سازی افزایش دهند و از طرفی می توان از نظر اقتصادی صرفه جویی مناسبی را انجام دهند. امروزه استفاده از سقف های ایران، حتی در مناطق روستایی رواج یافته است این درحالی است که در کشور های توسعه یافته غالب ساختمان های ویلایی با سقف های شیروانی طراحی و ساخته می شود. سقف های تیرچه بلوک علیرغم آنکه وزن ساختمانها را افزایش میدهد بر روی نمای ساختمان های روستایی نیز تاثیر نامطلوبی میگذارد. مطالعات این پژوهش نشان می دهد که اینگونه سقف ها از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نیست. استفاده از سقف های سبک وزن شیروانی در ساختمانها بخصوص در مناطق روستایی از نظر حفظ بافت سنتی و معماری و اقتصادی و ایمنی بسیار مطلوب تر خواهد بود. بنابراین در این پژوهش به برآورد و مقایسه استفاده از سقف های تیرچه بلوک و شیروانی در ساختمانهای یک طبقه (همکف) پرداخته شد است. می توان به عنوان یک شاخص مناسب به هزینه ساخت اسکلت و سقف ساختمان های با سقف شیروانی در مقایسه با ساختمان مشابه خود با سقف تیرچه بلوک که در این پژوهش محاسبه شده اشاره کرد. این مطالعات نشان می دهد که این هزینه ساخت این گونه ساختمان ها با سقف شیروانی به طور متوسط حدودا ۳۵ % ارزانتر از سازههایی با سقف تیرچهبلوک است. بنابراین از آنجایی که ساخت ساختمان هایی یک طبقه در مناطق روستایی رواج بالایی دارد و این نوع سقف ها به لحاظ سازگاری بیشتر با محیط و فرهنگ و معماری روستایی و همچنین اقتصادی بودن آنها و از طرفی افزایش قدرت معماری با حذف المان های غیر ضروری و همچنین افزایش ایمنی جانی پس از زلزله به سبب کاهش وزن کلی سقف، پیشنهاد می شود به عنوان جایگزین منطقی سقف های تیرچه بلوک مورد استفاده قرار بگیرد.

  کلمات کلیدی: سقف شیروانی، سقف تیرچه بلوک، ساختمان سازی، صرفه جویی اقتصادی، سبک سازی

  نویسندگان: وحید نظری (کارشناس ارشد عمران، سازه و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مرکز کلاله)، یداله بابائی نژاد (کارشناس ارشد عمران، خاک و پی و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مرکز کلاله)، شهرام محمدپور (کارشناس ارشد عمران، سازه و عضو هیئت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مرکز کلاله)، سیدمجتبی حسینی (کارشناس ارشد معماری و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کلاله)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی تحقیقات در علوم و مهندسی، استانبول، ترکیه، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: نظری، وحید؛ بابائی نژاد، یداله؛ محمدپور، شهرام؛ حسینی، سیدمجتبی؛ ۱۳۹۵، مقایسه اقتصادی استفاده از سقف شیروانی و سقف تیرچه بلوک در ساختمان سازی، کنفرانس بین المللی تحقیقات در علوم و مهندسی، استانبول، ترکیه.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سقف ها ” با استفاده از نرم افزار ETABS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی