جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی پتانسیل تخریب پیشرونده در ساختمان فولادی با سیستم قاب خمشی تحت اثر ضربه جانبی
  325 views   در تاریخ: ۳۰ /مهر /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  در این تحقیق شروع و گسترش خرابی سازه به علت برخورد کامیون با یکی از ستون های گوشه به صورت دینامیکی مدل سازی و مورد بررسی قرار گرفت. به این متظور، یک قاب خمشی سه بعدی چهار طبقه فولادی با شکل پذیری متوسط با استفاده از نرم افزار ETABS تحت بارگذاری متعارف مرده، زنده و زلزله طراحی شد و سپس در نرم افزار ABAQUS تحت بارگذاری ضربه ای قرار گرفت. با انجام آنالیز دینامیکی غیر خطی، اثر ضربه ناشی از برخورد کامیون با جرم و سرعت های مختلف شبیه سازی شد. از مدل های مناسب پلاستسیته و مدل گسیختگی برشی، تنش ها و نیروهای داخلی ایجاد شده در سازه از جمله ستونی که مستقیما تحت ضربه قرار گرفته بود بدست آمد. برای مطالعه اثر پارمترهای مختلف در پاسخ سازه، یک مطالعه پارامتریک انجام شد و نتایج با یکدیگر مقایسه شدند. برای صحت سنجی فرآیند مدل سازی ضربه، از نتایج آزمایشگاهی موجود در زمینه برخورد وسیله نقلیه با ستون فولادی استفاده شد.

  کلمات کلیدی: تخریب پیشرونده، ضربه، گسیختگی برشی، ETABS، ABAQUS 

  نویسندگان: وحید بروجردیان (استادیار، گروه سازه و زلزله، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران)، مهران ترابی (دانشجو کارشناس ارشد زلزله، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران)، محمد خراشاد (کارشناس ارشد مهندسی دریا، سازه های دریایی، گروه تحقیقاتی بنوموسی، مشهد)

  محل و سال انتشار: نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: بروجردیان، وحید؛ ترابی، مهران؛ خراشاد، محمد؛ ۱۳۹۵، بررسی پتانسیل تخذریب پیشرونده در ساختمان فولادی با سیستم قاب خمشی تحت اثر ضربه جانبی، نهمین کنگره ملی  مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع خرابی در سازه ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی