جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی پاسخ سازههای فولادی مجهز به میراگرها در حالت بهینه شده و بهینه نشده
  0 views   در تاریخ: ۱۲ /آبان /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  از آنجا که در حرکات شدید زمین در زمینلرزههای بزرگ انرژی زیادی به سازه تحمیل میشود بنابراین باید فرایندی در سازه تعبیه شود که این میزان انرژی عظیم را مستهلک نماید. در روشهای مرسوم، ساختمان با استفاده از ترکیبی از سختی، قابلیت شکلپذیری و همچنین استهلاک انرژی در برابر زلزله از خود مقاومت نشان میدهد. مقدار میرایی در این قبیل از ساختمانها بسیار کم بوده و از اینرو انرژی مستهلک شده در محدودهی رفتار الاستیک سازه ناچیز میباشد. در این تحقیق به بررسی تاثیر آرایش بهینه میراگرها در کاهش خرابی سازهها، مقدار پاسخهای لرزهای سازههای دارای میراگر ویسکوز پرداخته شده است. موقعیتی که کمترین مقدار پاسخ را حاصل کند، بعنوان موقعیت بهینه میراگر در سازه خواهد بود. در انجام این تحقیق برای مدلسازی از نرمافزار sap2000 استفاده شده است. نتایج تحقیق نشان میدهد که تغییر در موقعیت میراگرها باعث تغییر در مقدار پاسخ لرزهای شده است. بهترین موقعیت قرارگیری برای میراگرهای ویسکوز برای کمینه نمودن پاسخ لرزهای سازهها قرارگرفتن آنها در پیرامون سازه است. با جایگذاری بهینه این میراگرها میزان جابجایی سازه نسبت به حالت غیر بهینه بسیار بهبود پیدا میکند.

  کلمات کلیدی: میراگر- پاسخ لرزه ای- میرایی

  نویسندگان: فرشاد فرشباف دادبخش ( دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد اسلامی واحد تبریز ) آرش موسوی (عضو هیئت علمی دانشگاه ازاد اسلامی واحد تبریز )

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، تهران، دانشگاه تهران (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: فرشباف دادبخش، فرشاد؛ موسوی،ارش؛ ۱۳۹۸؛ بررسی پاسخ سازههای فولادی مجهز به میراگرها در حالت بهینه شده و بهینه نشده، دومین کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، تهران، دانشگاه تهران (۱۳۹۸)

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ”سازهای فولادی ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳

  دانلود متن کامل مقاله

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی