جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی نیروی محوری و ممان خمشی و نیروی برشی به وجود آمده در تونل های حفاری شده در سنگ(مطالعه موردی: تونل هراز)
  44 views   در تاریخ: ۲۱ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  علاوه بر مسائل موجود در تحلیل و طراحی تونل ها در حالات تنش های معمول استاتیکی، شواهد مربوط به خسارت های ناشی از حوادث اینگونه سازه ها در خلال اعمال بار های دینامیکی، لزوم انجام تحقیقات وسیع در زمینه رفتار دینامیکی این سازه های زیرزمینی را به خوبی یاد آوری می نماید. از این رو، امروزه علاوه بر لحاظ نمودن مسائل استاتیکی در طرح شکل، مقطع هندسی و نیز پوشش تونل ها، شناخت عوامل دخیل در رفتار لرزه ای این گونه سازه ها و تاثیر این عوامل بر خصوصیات سازه ای تونل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این تحقیق قصد داریم با مدل سازی عددی به کمک نرم افزار المان محدود Phase2 و با هدف کمینه کردن ضرایب تمرکز تنش روی مقطع تونل، اثر جهت تنش های اصلی در پایداری تونل در محیط های سنگی را با در نظر گرفتن بارگذاری لرزه ای بدست آوریم. نتایج این تحقیق نشان می دهد که تغیر در وضعیت تنش های برجا علاوه بر تغییر نیرو ها و گشتاور ها بر روی لاینینگ تونل باعث تغییر محل مقادیر حداکثری و حداقلی آنها نیز خواهد شد.

  کلمات کلیدی: تونل، اثر جهت تنش های اصلی، تنش برجا،نرم افزار phase 2

  نویسندگان: آرمان شیخابگم قلعه (دانشجوی دکتری، گروه عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، عطا رضائی فرد (دانشجوی دکتری، گروه عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران)، بابک کریمی قلعه جوق (دکترای ژئوتکنیک دانشگاه آتاتورک ترکیه)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: شیخابگم قلعه، آرمان؛ رضائی فرد، عطا؛ کریمی قلعه، بابک؛ ۱۳۹۷،  بررسی نیروی محوری و ممان خمشی و نیروی برشی به وجود آمده در تونل های حفاری شده در سنگ(مطالعه موردی: تونل هراز)، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی