جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی مقایسه ای نتایج مدل های ظرفیت میدان تک خطه و انتخاب مناسب ترین مدل برای ایران تا استفاده از شبیه سازی میکروسکوپیک مطالعه موردی
  246 views   در تاریخ: ۰۵ /مرداد /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی حمل و نقل  

  چکیده

  برآورد ظرفیت حقیقى میدان ها به منظور برنامه ریزى و اتخاذ تصمیمات صحیح در نواحى دارای میدان ضرورى می باشد. از انجایى که در ایران روشی استاندارد براى تخمین ظرفیت میدان ها وجود ندارد، در این مقاله براى انتخاب مناسب ترین مدل براى ایران میدان آب واقع در خیابان سازمان برنامه جنوبى به منظور مطالعه موردى انتخاب گردید. سپس براى این میدان و بر مبناى داده هاى ترافیکى و مشخصات هندسى آن، انواع مدل هاى ظرفیت میدان تک خطه در کشورهاى انگلستان، فرانسه، سوئیس، آلمان، استرالیا و آمریسکا که بر مبناى دو روش فاصله عبورى قابل قبول و روش رگرسیون می باشند، مورد محاسبه قرار گرفتند. همچنین این میدان با استفاده از نرم افزار Aimsun شبیه سازى شده و نتایج بدست آمده از شبیه سازى براى ظرفیت هاى رویکردهای این میدان با نتایج بدست آمده از هر کدام از مدل ها مورد مقایسه قرار گرفته و مدلى که نزدیک ترین نتایج را به خروجى هاى شبیه سازى داشت، به عنوان مناسب ترین مدل براى استفاده در ایران انتخاب گردید.

  کلمات کلیدی مدل ظرفیت میدان، شبیه سازی، فاصله عبوری، رگرسیون، میدان تک خطه

  نویسندگان: کامران رحیم اف (استادیار گروه راه و ترابری دانشگاه پیام نورصندوق پستی ۱۹۳۹۵-۳۶۹۷تهران ایران)، سیدغلامرضا شیرازیان (استادیار دانشکده فنی دانشگاه شمال امل ایران)، محمدرضا خلیل زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب تهران ایران)

  محل و سال انتشار: همایش ملی مهندسی عمران کاربردی و دستاوردهای نوین، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: رحیم اف، کامران؛ شیرازیان، سیدغلامرضا؛ خلیل زاده، محمدرضا؛ ۱۳۹۲، بررسی مقایسه ای نتایج مدل های ظرفیت میدان تک خطه و انتخاب مناسب ترین مدل برای ایران تا استفاده از شبیه سازی میکروسکوپیک مطالعه موردی، همایش ملی مهندسی عمران کاربردی و دستاوردهای نوین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی