جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی لرزه ای شیب سد زردان به روش عددی
  5 views   در تاریخ: ۲۸ /مهر /۱۳۹۷   توسط: moshaveranomram   دسته: 1397,مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  شیبهایی که اغلب به وسیله مهار (نیل) مسلح می شوند. در برابر بار زلزله پایدارند. این روش به طور گسترده ای در پایداری شیب ها مورد استفاده قرار می گیرد. شکست آنها اطلاعات مهم مانند تغییر شکل شیب، اثر اندرکنش خاک مهار و غیره ارائه می دهد. این مقاله یک مدل دوبعدی از شیب مهار شده با استفاده از نرم افزار OpenSees به تجزیه وتحلیل لرزه ای شیب های ناپایدار در محدوده سد مخزنی زردان (شمال چابهار) در ایران پرداخته شد. مدل سازی فصل مشترک (رابط) خاک مهار شده به طور قابل توجه ی تغییر شکل دائمی شیب پس رویداد لرزه ای را تحت تاثیر قرار می دهد. در طول بارگذاری زلزله فشار بیش از حد بر روی مهار بسیار متفاوت است و زمانی که رانش وجدا سازی در رابط مهاراتفاق می افتد این تغییرات بیشتر است. همچنین مشخص شد درمدل با رابط ثابت خاک تقویت شده به عنوان یک بلوک نسبتا سفت و سخت است. که سبب طراحی محافظه کارانه با در نظر گرفتن تغییر شکلی کلی می شود.

  کلمات کلیدی: بار لرزه ای، شیب مهارشده، فصل مشترک خاک و مهار، سد زیر دان،Opensees

  نویسندگان: سعید غفارپور جهرمی (استادیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی)، محمد طیب محمدی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی زلزله، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) 

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: غفارپور جهرمی، سعید؛ طیب محمدی، محمد؛ ۱۳۹۷، بررسی لرزه ای شیب سد زردان به روش عددی، کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران، دانشگاه تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سد ” با استفاده از نرم افزار Opensees همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی