جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عملکرد لرزه ای پل های بزرگراهی جداسازی شده توسط منحنی های شکنندگی تحلیل لرزه ای
  2 views   در تاریخ: ۰۶ /تیر /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  زلزله های اخیر در کالیفرنیا، ژاپن و آمریکای میانه و جنوبی نشان داد که بسیاری از پل های طرح شده براساس ضوابط آیین نامه های زلزله، دچار خسارت های شدید و یا حتی واژگونی شدند و این در حالیست که شدت این زلزله ها کمتر از مقادیر نظیر در آیین نامه های طراحی گزارش شده است. این ضعف عملکرد پل ها در بیشتر موارد به علت فلسفه طراحی ارتجاعی است که با معضل عدم توجه به جزئیات طراحی در اجرا نیز بحرانیتر میشود. مطالعات اخیر نشان میدهد که پاسخ لرزه ای پل های جداسازی شده تابعی از حرکت زمین و مشخصات ایزولاتور است. بنابراین کاربرد موفقیت آمیز و صحیح تکنیک جداسازی لرزه ای بر اساس پارامترهای سازه و ژئو تکنیکی و مشخصه های حرکت زمین یکی از اهداف عملکردی است. دراین تحقیق رفتار لرزه ای پل های مستقیم بزرگراهی جداسازی شده مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به توسعه ی دیدگاه طراحی بر مبنای عملکرد، استفاده از منحنی های شکنندگی بسیار متداول شده است. منحنی های شکنندگی درک بهتری از رفتار سازه به مهندسین ارائه می دهند. در این تحقیق با ارائه منحنی های شکنندگی و تحلیل و تفسیر از نتایج بدست آمده از تحلیل های دینامیکی غیرخطی با دقت بالاتری ارائه شود و از منحنی های شکنندگی بعنوان معیاری جهت تصمیمگیری و درک بهتری از رفتار لرزه ای پل ها پیشنهاد می شود.

  کلمات کلیدی: پل های بزرگراهی جداسازی شده، مهندسی زلزله عملکرد یا احتمالاتی، تحلیل دینامیکی فزاینده

  نویسندگان: فهیمه ممشلی (کرشناس ارشد مهندسی عمران، گرایش سازه)، علیرضا بهرامی تبار (کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش سازه)، احمد جعفری (کارشناسی ارشد مهندسی عمران، گرایش سازه)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: ممشلی، فهیمه؛ بهرامی تبار، علیرضا؛ جعفری، احمد؛ ۱۳۹۸؛ بررسی عملکرد لرزه ای پل های بزرگراهی جداسازی شده توسط منحنی های شکنندگی تحلیل لرزه ای، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی