جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عملکرد رفتار لرزه ای قاب های زانویی با استفاده از دو میراگر حلقوی
  277 views   در تاریخ: ۳۰ /آذر /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در دوهه گذشته، بررسی و مطالعه افزایش شکل پذیری مهاربندهای هم محور از اهمیت خاصی برخور دار شده است  و در این راستا درستاوردهای ارزشمندی نیز بدست آمده است. یکی از این روشها استفاده از المان شکل پذیری حلقوی از جنس فولاد در این گونه مهاربندها می باشد. در این تحقیق حلقع فولادی با قابلیت جذب انرژی بالا به تنهایی وارد مرحله پلاستیک می شود و از خرابی سایر اعضا جلوگیری به عمل می آورد. در این بحث، با بکارگیری یکی از انواع حلقه های فولادی با مقطع قوطی و قرار دادن آن بدون صفحه اتصال در قاب مهاربندی شده KBF به تقویت قاب پرداخته شده است. سپس با به کار بردن حلقه فولادی دیگری در محل اتصال مهاربند به پای ستون با همان مشخصات حلقه فولادی به کار برده شده  در محل عضو زانویی، عملکرد قاب توسط دو حلقه بررسی خواهد شد. در این مطالعه ضمن بررسی صحت نتایج حاصل از مدلسازی به کمک نتایج یک نمونه آزمایشگاهی در نرم افزار المان محدود ABAQUS، تاثیر پارامتر ضخامت حلقه بر میزان شکل پذیری و ظرفیت باربری قاب ارائه شده است.

  کلمات کلیدی: استهلاک انرژی، حلقه فولادی، قاب های فولادی، مقاوم سازی

  نویسندگان: ندا نوری زاده (دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بروجرد، گروه مهندسی عمران سازه، بروجرد ایران)، محمد حسین ادیب راد (استادیار دانشگاه رازی کرمانشاه)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی بشر، معماری، مهندسی عمران و شهر تبریز، (۱۳۹۴)

  نحوه استناد: نوری زاده،ندا؛ ادیب راد، محمد حسین؛ ۱۳۹۴، بررسی عملکرد رفتار لرزه ای قاب های زانویی با استفاده از دو میراگر حلقوی، کنفرانس بین المللی بشر، معماری، مهندسی عمران و شهر تبریز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع میراگرها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی