جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عددی سیستم پی وزنی سازه در خاک ماسه ای اشباع تحت بار – زلزله

  چکیده

  استفاده از پی وزنی به منظور انتقال بار از سازه به خاک در حالت اشباع در سواحل و بنادر رایج می باشد. همچنین ممکن است که سازه ها در این شرایط در بعضی مناطق با لرزه خیزی بالا قرار داشته باشند. از این رو بررسی پاسخ سیستم پی وزنی سازه تحت بار زلزله در شرایط اشباع خاک دارای اهمیت است. بنابراین در این تحقیق، به منظور بررسی پارامترهای موثر بر دوران و تغییرمکان افقی سازه قرارگرفته روی یک پی وزنی تحت بار زلزله، یک مدلسازی در نرم افزار opensees انجام شده است. تحلیل عددی اجزاء محدود با استفاده از مدل رفتاری منحصر به خاک اشباع در این نرم افزار و درنظرگرفتن اثرات فشار آب حفرهای در این مدل، انجام شده است. نتایج حاصل از این مدلسازی نشان میدهد که جرم متمرکز بالای سازه و ابعاد پی وزنی، تاثیرات متفاوتی را روی دوران و تغییرمکان افقی سازه می گذارد.

  کلمات کلیدی: تحلیل عددی، پی وزنی، خاک ماسه ای اشباع، دوران، بار زلزله

  نویسندگان: علی تاجی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، شروین سعداللهی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران)، علیرضا سعیدی عزیزکندی (استادیار دانشکده مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک، دانشگاه علم و صنعت ایران)، محمدحسن بازیار (استاد دانشکده مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک، دانشگاه علم و صنعت ایران)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: تاجی، علی؛ سعداللهی، شروین؛ سعیدی عزیزکندی، علیرضا؛ بازیار، محمدحسن؛ ۱۳۹۷،  بررسی عددی سیستم پی وزنی سازه در خاک ماسه ای اشباع تحت بار – زلزله،  کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت توسعه شهری در ایران تهران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی در ” تحقیقات آزمایشگاهی و پروژه های اجرایی مرتبط با مهندسی عمران (بتن، خاک، راه، هیدرولیک و …) ” با استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی