جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عددی رفتار داخل صفحه سقف های طاق ضربی تقویت شده با روش مهار ضربدری

  چکیده

  با توجه با استفاده گسترده از سقف های طاق ضربی در دهه های گذشته و نیاز به مقاوم سازی لرزه ای این نوع سقف ها در ایران، هنوز رفتار سقف های طاق ضربی تقویت شده ناشناخته باقی مانده است. از این رو نیاز به مطالعه و بررسی روش های تقویت و مقاوم سازی لرزه ای این سقف ها بیش از پیش احساس می گردد. یکی از روش های مقاوم سازی این سقف ها روش مهار ضربدری است که به علت اجرایی بودن آن در انواع طرح های مقاوم سازی، رایج ترین روش تقویت سقف های طاق ضربی در ایران می باشد. در این مقاله به بررسی عددی رفتار درون صفحه سقف های طاق ضربی تقویت شده با این روش پرداخته شده است. برای این منظور یک سقف طاق ضربی تقویت نشده(سنتی) و یک سقف تقویت شده با روش مهار ضربدری در نرم افزار ANSYS مدل شده است. جهت کنترل صحت مدل های عددی از نتایج آزمایش های انجام گرفته توسط ماهری و همکاران در دانشگاه شیراز استفاده شده است. هر دو مدل به صورت استاتیکی غیر خطی تحت بارگذاری خارج از صفحه تحلیل شده و منحنی نیرو- جابجایی برای هر سقف با آزمایش های انجام گرفته کنترل شده است. در ادامه و پس از اطمینان از صحت مدل های عددی در جهت روشن شدن نقاط قوت و ضعف این روش مقاوم سازی، هر دو مدل عددی تحت بارگذاری درون صفحه، تحلیل شده و منحنی نیرو – جابجایی و پارامترهای ظرفیت باربری، جابجایی نهایی و چقرمگی (طاقت) سقف های مدل شده ارائه شده است. در نهایت به بررسی تاثیر اندازه میلگرد در روش مهار ضربدری به عنوان یک پارامتر در عملکرد داخل صفحه سقف های طاق ضربی پرداخته شده است.

  کلمات کلیدی: سقف طاق ضربی، مقاوم سازی، مدلسازی عددی، رفتاردورن صفحه

  نویسندگان: رامین آزرم (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: آزرم، رامین؛ ۱۳۹۲، بررسی عددی رفتار داخل صفحه سقف های طاق ضربی تقویت شده با روش مهار ضربدری، کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سقف ها ” با استفاده از نرم افزار ANSYS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی