جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی عددی اثر اندرکنش خاک و سازه در خاک های لایه ای و مقایسه خاک لایه ای همگن و خاک لایه ای ناهمگن
  578 views   در تاریخ: ۲۴ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی ژئوتکنیک  

  چکیده

  درنظر گرفتن اندرکنش خاک و سازه در تحلیل های سازهای باعث پیش بینی صحیح و دقیق رفتار سازه می شود. از طرفی پیچیدگی های موجود در تحلیل اندرکنش خاک و سازه باعث شده است تا مهندسان در تحلیل های خود از این روش استفاده نکنند. با توجه به وجود لایه های مختلف خاک در زیر سازه بررسی عمقی بحرانی از لایه های خاک که باعث اهمیت بیشتر اندرکنش خاک وسازه می شود مهم میباشد. در این تحقیق با استفاده از نرم افزار المان محدود آباکوس به بررسی اثر اندرکنش خاک و سازه در خاک های لایه ای پرداخته ایم و هدف مقایسه پاسخ سازه با مدل شدن روی خاک های لایه ای مختلف وتحلیل مقادیر و علل تغییرات در تاریخچه جابجایی سازه می باشد. سازه مورد بررسی در این تحقیق سازهای پنج طبقه بوده و از زلزله طبس برای محرک ورودی استفاده شده است. ارتفاع کل لایه های خاک ۳۳ متر می باشد. با مقایسه جابجایی طبقات مختلف سازه در حالت طول بهینه خاک برای مدلسازی به بررسی اثر اندر کنش خاک و سازه در این تحقیق می پردازیم. مشاهدات شکل پاسخ سازه و تحلیل داده ها از روی منحنی تاریخچه جابجایی سازه در مدل های تحلیلی این تحقیق، تفاوت های اساسی در خروجی های هر مدل هنگامی که مشخصات مصالح زیر سازه تغییر می کند را نشان میدهد.

  کلمات کلیدیاندرکنش خاک و سازه، خاک لایه ای، نرم افزار المان محدود، خاک لایه ای همگن

  نویسندگان: ایرج قاسم زاده (دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دانشکده مهندسی عمران)، نیما مهران نیا (مدرس مدعو دانشکده مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن)، رضا اسماعیل آبادی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: قاسم زاده، ایرج؛ مهران نیا، نیما؛ اسماعیل آبادی، رضا؛ ۱۳۹۵، بررسی عددی اثر اندرکنش خاک و سازه در خاک های لایه ای و مقایسه خاک لایه ای همگن و خاک لایه ای ناهمگن، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع خاک ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی