جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار لوله های GRP تحت بار دندان های به روش المان محدود
  160 views   در تاریخ: ۱۳ /بهمن /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در دو دهه اخیر لولههای کامپوزیت بدلیل مزایای زیادی که نسبت به لولههای دیگر دارند، کاربردهای گستردهای یافتهاند. شناخت کامل این نوع مصالح, کمک بسیاری به انتخاب کاربرد و محافظت از آن میکند. بارهای خارجی ممکن است بوسیله ابزارهای فشاری یا سقوط اجسام برروی لولهها ویا برخورد ماشینآلات حفاری و… به لولهها وارد گردد و موجب آسیبهای جدی در این خطوط گردد. به همین دلیل بررسی اثر اینگونه نیروها از اهمیت زیادی برخوردار است. تحقیق حاضر با هدف بررسی رفتار و تغییر شکلهای ناشی از بارهای موضعی در لوله های GRP به روش المان محدود انجام گرفتهاست. جامعه آماری این تحقیق شامل ۷۲ نمونه لوله با سختی یکسان و فشار اسمی مختلف ۶، ۱۰ و ۱۶ بار و قطرهای ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیمتر و طول های ۵ و ۱۰ متری و محل بار در وسط دهانه و یک سوم دهانه, انتخاب و مورد بررسی قرارگرفتهاست. روش ساخت لوله ها، پیچش پیوسته الیاف با زاویه متغیر ۶۵، ۷۵و ۸۵ درجه میباشد. نمونه هابوسیله نرم افزار ABAQUS و تحت تحلیل RIKS مورد بررسی قرارگرفتند که در تحلیلهای مذکور از مش S4R استفاده شدهاند. ضخامت و قطر لولهها از تولیدات شرکت فراسان انتخاب شدهاند. تغییرمکان زیر گوه بارگذاری و زیر لوله در محل بارگذاری و تغییر شکل جانبی لوله مورد بررسی قرارگرفته و نمودارهای بار-تغییرمکان آنها باهم مقایسه شده اند. نتایج نشان میدهد که تغییرشکلهای لوله های GRP از نظر شکل, بسیار شبیه لوله های فولادی می باشد. همچنین کنار لوله ها, قبل از رسیدن به بار تئوری لنگر پلاستیک, در اثر تغییر شکل جانبی تسلیم میگردد.

  کلمات کلیدیلوله های GRP بار دندانه ای، تحلیل RIKS نمودار بار – تغییر مکان، روش المان محدود

  نویسندگان: زانیار قانعی (کارشناس ارشد سازه – آذربایجان غربی- ارومیه – خیابان برق)، حسین شوکتی (استاد دانشکده مهندسی عمران – دانشگاه ارومیه)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: قانعی، زانیار؛ شوکتی، حسین؛ ۱۳۹۵، بررسی رفتار لوله های GRP تحت بار دندان های به روش المان محدود، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.


  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع لوله ها ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی