جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتار دینامیکی سد های خاکی کوتاه و بلندتحت اثر زلزله های حوزه دور و حوزه نزدیک
  427 views   در تاریخ: ۰۸ /تیر /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  بسیاری از نقاط مناسب برای احداث سد ها در مجاورت گسل ها (حوزه نزدیک گسل) قرار گرفته اند بنابر این در معرض آسیب ناشی از وقوع زلزله های بزرگ می باشند. لذا ارزیابی اثر حرکات سطح زمین در حوزه نزدیک منبع زلزله و تاثیر آن بر روی عملکرد سازه ها و سدها ی بتنی وخاکی از موضوعات مهم مطرح در مهندسی عمران می باشد. علا وه بر این به دلیل تفاوت های ذاتی زلزله های حوزه دور و هم چنین تنوع گسترده وخصوصیات دینامیکی سدهای خاکی با پریودهای مختلف تضمینی مبنی بر رفتار بمتر سدهای اکی مختلف در زلزله های حوزه دور از گسل وجود نخواهد داشت. خصوصیات و ویژگی های زلزله های حوزه نزدیکعموماً دارای تفاوت سا تاری با وو یات و ویژگی های زلزله های حوزه دور می باشند . در سال های ا خیر با بهبود وضعیت کمی و کیفی ایستگاه های ثبت زلزله ور داد زلزله های جدید ثبت شده در حوزه های دور و نزدیک نتایج روشنگر و گرانبمایی در حوزه شنا خت خصوصیات و آثار زلزله های حوزه نزدیک بر روی سازه هابدست آمده اما تا کنون مطالعات کامل و جامعی در مورد اثرات زلزله های حوزه نزدیک مخصوصا بر روی سد های خاکی انجام نگرفته است در نتیجه نمی تواند در مورد توان تخریبی زلزله های حوزه نزدیک و حوزه دور قضاوت دقیقی صورت پذیرد. در این تحقیق سعی شده است تفاوت رفتار سدهای خاکی با پریود های مختلف در زلزله های حوزه نزدیک نسبت به رفتار آنما در زلزله های حوزه دور مورد بررسی قرار گیرد. در بین اثرات و تفاوت های موجود در خصوصیات ذاتی زلزله های حوزه دور با وو یات ذاتی زلزله های حوزه نزدیک با توجه به نقش بر جسته ی دو ویژگی جمت رذیری ریش رونده و تغییر شکل ماندگار، اثرات این دو ویژگی به طور اص مورد مطالعه قرار گرفته است. در این تحقیق ، رفتار دینامیکی سدهای اکی با پریود های مختلف همانند بزرگنمایی شتاب در ارتفاع، تغییر مکان ماندگار افقی در ارتفاع سد در اثر تعداد ۴ شتابنگاشت مختلف حوزه نزدیک و حوزه دور با روش هم رایه سازی به طیف طرح مورد ارزیابی واقع شده است که در مجموع تعداد ۶۱ تحلیل غیر طی تاریخچه ی زمانی با روش هم پایه سازی به طیف انجام رذیرفت. عموما نتایج اکتسابی بیانگر آن است که، سد های بلند در برابر نگاشت های حوزه نزدیک و سد های کوتاه در برابر نگاشت های حوزه دور دارای پاسخ های بحرانی تری می باشند.

  کلمات کلیدی: سدهای خاکی با ارتفاع مختلف، زلزله های حوزه دور و نزدیک، هم پایه کردن به طیف، نشست تاج سد، بزرگنمایی شتاب

  نویسندگان: محمد داودی (استاد یار پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله)، حمید هنردوست (دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله)، محمدکاظم جعفری (استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله)

   محل و سال انتشار: هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: داودی، محمد؛ هنردوست، حمید؛ جعفری، محمدکاظم؛ ۱۳۹۲، بررسی رفتار دینامیکی سد های خاکی کوتاه و بلندتحت اثر زلزله های حوزه دور و حوزه نزدیک، هفتمین کنگره ملی مهندسی عمران زاهدان دانشگاه سیستان و بلوچستان.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.


  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سدهای خاکی و بتنی ” همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل  مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی