جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رفتارسازه ای گنبدهای بتن آرمه با فرم هندسی ایرانی تحت اثر بار زلزله
  284 views   در تاریخ: ۱۷ /مهر /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی زلزله  

  چکیده

  یکی از برجسته ترین طراحی های سازه که از دیرباز بخصوص در احداث مساجد و ساز ههای فرهنگی مورد توجه بوده است، سازه های پوسته ای گنبدی شکل می باشد. پایداری و دوام این سازه ها پس از گذشت قرن ها این سازه ها را از دیگر سازه ها ممتاز می کند، به طوری که حتی در طراحی معماری حال حاضر نیز استفاده از فرم هندسی گنبدها جایگاه ویژه ای دارد البته با این تفاوت که به شکل سنتی این سازه ها با مصالح بنایی، خشت و گل ساخته می شدند، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی مصالح از مصالح نوین در ساخت این سازه ها استفاده می شود. در این مقاله سعی بر آن است تا رفتار سازه ای سه نمونه از گنبدهای با فرم هندسی ایرانی و بصورت بتن آرمه تحت بار های ثقلی و لرزه ای مورد برر سی و مقایسه قرار گیرد. بدین منظور بر اساس آیین نامه طراحی سازه های فضا کار ایران و با استفاده از نرم افزار SAP 2000 آنالیز طیفی انجام شده و نتایج ، مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. در حالت کلی می توان چنین نتیجه گرفت که اولا این نمونه از گنبدها به دلیل هندسه منحصر به فرد خود دارای بهترین عملکرد سازه ای منطبق با ویژگی های مصالح ترد که عمدتاً دارای مقاومت فشار مطلوب و مقاومت کششی ضعیف می باشند، هستند و ثانیاً با قرار دادن زیر سازه متناسب با رفتار مورد نظر، می توان عملاً رفتار این نوع از ساز ه ها را بهبود بخشید.

  کلمات کلیدی: سازه های فضاکار، گنبدهای ایرانی، بارگذاری ثقلی، آنالیزطیفی

  نویسندگان: مریم داعی (استادیاردانشکده فنی مهندسی دانشگاه اصفهان)، رحیمه حقانی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اصفهان)، مهرداد حجازی (دانشیاردانشکده فنی مهندسی دانشگاه اصفهان)

  محل و سال انتشار: کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز، (۱۳۹۲)

  نحوه استناد: داعی،مریم؛ حقانی، رحیمه؛ حجازی، مهرداد؛ ۱۳۹۲، بررسی رفتارسازه ای گنبدهای بتن آرمه با فرم هندسی ایرانی تحت اثربارزلزله، کنفرانس بین المللی عمران و معماری تبریز.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع گنبدها ” با استفاده از نرم افزار SAP 2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی