جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی رابطه آبشستگی و قدرت جریان ثانویه در انواع آبشکن بسته و باز با درصدهای مختلف بازشدگی

  چکیده

  آبشکن ها معمولا در طول کناره رودخانه ها به منظور کنترل فرسایش و حفاظت از سواحل رودخانه مورد استفاده قرار میگیرند. حضور سازهای مثل آبشکن در مسیر جریان سبب تغییرات قابل توجهی در الگوی جریان خواهد گردید؛ در نتیجه انقباض حاصل از وجود آبشکن، سرعت متوسط و دبی در واحد عرض افزایش مییابد. افزایش سرعت متوسط باعث بالا رفتن شیب و آشفتگی بیشتر میشود. آشفتگی ناشی از افزایش سرعت متوسط در کف رودخانه و گردابههای بزرگ بر روی مصالح بستر، سبب بالا آمدن ذرات بستر و حمل آنها توسط جریان میگردد. که این تغییرات منجر به آبشستگی در اطراف آبشکن می گردد. در این تحقیق بر آن شدیم تا پس از شبیه سازی الگوی آبشستگی اطراف آبشکن باز و بسته به شبیه سازی جریانهای گردابهای که همان عامل اصلی آبشستگی موضعی میباشند نیز FLOW-3D توسط نرم افزار بپردازیم و چگونگی رابطه این جریانها و درصد بازشدگی آبشکنها را مورد بررسی قرار دهیم.

  کلمات کلیدیآبشکن، آبشستگی، آشفتگی، قدرت جریان عرضی

  نویسندگان: حمید میرزایی (دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران، مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا، همدان، ایران)، مجید فضلی (استادیار گروه مهندسی آب و سازههای هیدرولیکی دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا، همدان، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: میرزایی، حمید؛ فضلی، مجید؛ ۱۳۹۵، بررسی رابطه آبشستگی و قدرت جریان ثانویه در انواع آبشکن بسته و باز با درصدهای مختلف بازشدگی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع آبشکن ها ” با استفاده از نرم افزار FLOW-3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی