جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی خواص نانوسیلیس برروی بتن های پودرسنگ آهک باعیار بالای سیمان
  4 views   در تاریخ: ۰۵ /خرداد /۱۳۹۸   توسط: moshaveranomram   دسته: 1398,آزمایشگاه,مقالات  

  چکیده

  استفاده از پودر سنگ آهک به عنوان جایگزین بخشی از مواد تشکیل دهنده بتن از دو دهه پیش در جهان شروع شده است و هرروز بر میزان مصرف آن به دلیل ارزانی و فراوانی این ماده افزوده می گردد. هر چند استفاده از پودر سنگ آهک در سازه های بتنی، باعث اقتصادی شدن پروژه عمرانی می گردد، ولی باید توجه داشت که استفاده از پودر سنگ آهک بجای بخشی از سیمان باعث کاهش مقاومت فشاری و بخصوص مقاومت کششی بتن می شود.و هدف ما در این مطالعه این است که نشان دهیم با استفاده از نانو سیلیس به عنوان ماده افزودنی می توان به مقاومت های نسبتا” قابل قبولی دست یافت. ورود نانوسیلیس از مقدار هیدرواکسیدکلسیم در بتن کاسته و با تشکیل ژل سیلیکات از منافذ مویینه در بتن کم شده و این امر نشانگر سرعت واکنش پذیری سریع تر نانوسیلیس در مقایسه با پودر سنگ آهک می باشد. همین امر باعث افزایش تراکم و مقاومت فشاری در بتن می گردد . مجموع پودر سنگ آهک و سیمان در کل تحقیق با عیار بالای ۴۵۰ کیلوگرم برمتر مکعب صورت گرفته است .وجود نانوسیلیس به میزان ۱ درصد و ۱٫۵ درصد در مقایسه پودرسنگ به میزان ۱٫۵ درصد و ۳ درصد افزوده شده است. نتایج ۷ و ۲۸ روزه بتن سخت شده نشان دادندکه با افزودن نانوسیلیس زمان گیرش و دانسیته ظاهری ملات کاهش مییابدو دیگر خصوصیات نانو بر روی تراوش و نفوذپذیری بتن و مقاومت فشاری و همچنین مقاومت سایشی می تواند افزایش یابد.

  کلمات کلیدی: نانوسیلیس، پودرسنگ آهک، مقاومت فشاری، سیمان

  نویسندگان: سید عباس اسماعیلی قوهکی (دانشجوی کارشناسی ارشدسازه گروه عمران ازموسسه آموزش عالی غیر انتفاعی پیام گلپایگان)، محمد امین بیاری (دانشجوی دکتری سازه گروه عمران واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی نجف آبادایران)

  محل و سال انتشار: ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری، (۱۳۹۸)

  نحوه استناد: اسماعیلی قوهکی، سید عباس؛ بیاری، محمد امین؛ ۱۳۹۸؛ بررسی خواص نانوسیلیس برروی بتن های پودرسنگ آهک باعیار بالای سیمان، ششمین کنفرانس ملی و پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی