جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی خصوصیات هیدرولیکی جریان مستغرق و ازاد در سازه کالورت با مدل عددی فلوئنت

  چکیده

  سازه کالورت یکی از انواع مهم مستهلک کننده ها می باشد که نقش استهلاک انرژی جریان را بر عهده دارد. برای طراحی درست کالورت ها لازم است که پارامترهای مختلف از جمله سرعت، فشار و غیره به درستی شناسایی و تحلیل شوند. برای بررسی صحت نتایج FLUENT جریان بر روی سازه کالورت در شرایط مختلف با استفاده از نرم افزار حاصل از مدل عددی با مدل آزمایشگاهی،خصوصیات هیدرولیکی جریان بر روی سازه منهول استفاده می شود و سپس تنظیم می گردد FLUENT تولید و تمامی شرایط آزمایشگاهی در نرم افزار GAMBIT هندسه مورد استفاده در نرم افزار سپس نرم افزار با مدل های آشفتگی و شرایط مرزی تعیین شده اجرا می گردد پس از پایان اجرای مدل سازی نتایج به صورت پلات استخراج شده و برای صحت سنجی با نتایج تجربی مقایسه می گردند. نتایج با استفاده از نتایج آزمایشگاهی کنترل و کالیبره شده و سپس از مدل استفاده می شود بعد از اطمینان از صحت درستی مدل عددی می توان شروع به انجام مدل سازی های گوناگون برای پیش بینی رفتار جریان در سازه کالورت کرد.در این تحقیق به منظور گسسته سازی محیط شبیه سازی از سه نوع شبکه محاسباتی سازمان یافته (درشت، متوسط، ریز) استفاده شده است به منظور شبیه سازی مدل k-ε سه حالت Realizable و RNG ،Standard مدل آشفته k –ε RNGنسبت به دو مدل دیگر نتایج مناسب تری را ارائه کرده است شرایط مدلسازی به صورت شبکه محاسباتی ریز، شرط سرعت ورودی برای مرز ورودی جریان همچنین فشار خروجی برای مرزهایی که با هوا در تماس می باشند، رابطه دبی جریان نسبت به تراز آب بالادست در کالورت با کنترل خروجی پرداخته است، از آنجایی که در کالورت با کنترل خروجی جریان در ورودی به صورت مستغرق است بنابراین عمق آب بالادست در حالت عددی مقادیر بیشتری نسبت به مقادیر آزمایشگاهی دارد. و در بررسی سرعت نیزسرعت محاسبه شده در ورودی نسبت به سرعت بالادست کالورت در مدل عددی کمتر از نتایج آزمایشگاهی است. و همچنین جریان در ورودی کالورت به صورت روزنه عمل میکند بنابراین بیشترین سرعت در ورودی کالورت و همچنین در خروجی آن که عمق آب کاهش پیدا میکند رخ میدهد.

  کلمات کلیدی: کالورت، استهلاک انرژی، مدل آشفتگی، تابع دیواره، فلوئنت

  نویسندگان: الهام بهاالدینی (دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، گروه مهندسی عمران، واحد سیرجان، دانشگاه آزاد اسلامی، سیرجان، ایران)، رامین منصوری (عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران، واحد سیرجان، دانشگاه آزاد اسلامی، سیرجان، ایران)

  محل و سال انتشار: دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: بهاالدینی، الهام؛ منصوری، رامین؛ ۱۳۹۶، بررسی خصوصیات هیدرولیکی جریان مستغرق و ازاد در سازه کالورت با مدل عددی فلوئنت، دومین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربرد در مهندسی سازه و مدیریت ساخت، دانشگاه صنعت شریف.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع سازه های هیدرولیکی ” با استفاده از نرم افزار FLUENT همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی