جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی خرابی پیشرونده در سازه ی فولادی مهاربندی شده زیپی
  617 views   در تاریخ: ۱۶ /اسفند /۱۳۹۵   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  خرابی پیشرونده پدیده ای است که در آن یک خسارت جزئی یا شکست موضعی باعث خرابی کل سازه یا قسمت زیادی از آن می شود. تحقیقات بسیاری درباره ی رفتار لرزه ای سازه های فولادی با مهاربند زیپی صورت گرفته، این درحالیست که رفتار آنها در برابر خرابی پیشرونده کمتر مورد توجه قرار گرفته است، لذا در این مقاله به این مهم پرداخته شده است. جهت ارزیابی پتانسیل سازه مذکور در برابر خرابی پیشرونده، روش مسیر جایگزین و به دنبال آن تحلیل دینامیکی غیر خطی توصیه شده در آیین نامه UFC 2013 مورد استفاده قرار گرفت. جهت انجام این آنالیز از روش عددی اجزا محدود با مدلسازی در نرم افزار SAP2000 استفاده گردید. نتایج به دست آمده نشان داد با حذف ستون در طبقات پائین، سازه عملکرد ضعیف تری در پیشگیری از ادامه خرابی دارد. همچنین با بیشتر شدن تعداد طبقات، اثرات مخرب حذف یک ستون افزایش می یابد و ازدیاد تعداد دهانه ها و کاهش طول دهانه باعث بهبود عملکرد سازه در خرابی پیشرونده می شود. مقایسه صورت پذیرفته بین دو مدل قاب با مهاربند زیپی و قاب مهاربندی شورون نشان داد که ستون زیپر تاثیر مثبتی در بهبود عملکرد سیستم در برابر خرابی پیشرونده دارد. این در حالیست که بحرانی ترین سناریوی حذف ستون مربوط به حذف ستون گوشه می باشد.

  کلمات کلیدی: خرابی پیشرونده، مهاربند زیپی، روش مسیر جایگزین، تحلیل دینامیکی غیر خطی.

  نویسندگان: صدیقه ترابی (کارشناس ارشد سازه، گروه عمران، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان)، فرهاد عباس گندمکار (استادیار، گروه عمران، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: ترابی، صدیقه؛ گندمکار، فرهاد عباس؛ ۱۳۹۵، بررسی خرابی پیشرونده در سازه ی فولادی مهاربندی شده زیپی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” خرابی پیش رونده ” با استفاده از نرم افزار SAP2000 همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی