جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تغییرات آبهای زیرزمینی با استفاده از داده های ماهواره GRACE

  چکیده

  با پرتاب جفت ماهواره های GRACE در سال ۲۰۰۲ تا به امروز کاربردهای فراوانی برای استفاده بهینه از داده های آن ارائه شده است که زمینه های مطالعاتی جدیدی را در حوضه های مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، اقیانوس شناسی، بررسی یخ های قطبی و غیره بوجود آورده است که بررسی تغییرات سطح تراز آب از عمده ترین کاربردهای آن به حساب می آید. با توجه به محدودیت های داده در کشورهایی از قبیل کشور ایران، استفاده از داده های سنجش از دور در این مناطق بسیار با ارزش و حائز اهمیت میباشد. در این مطالعه با استفاده از داده های سنجش از دور و پردازشهای لازم، تغییرات سطح آب بین سالهای ۲۰۰۲ الی ۲۰۱۶، در گام  اول برای کل کشور و در گام بعدی برای کلان شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و مشهد محاسبه شده که نتایج، روندی نزولی را با مقادیر ۱٫۵۷-، ۱٫۸۴-، ۰٫۴۳-، ۱٫۴۷-، ۰٫۹۴- سانتیمتر در سال برای کلان شهرها، بترتیب گفته شده و همچنین مقدار ۱٫۲۳- برای کل کشور تخمین زده شد.

  کلمات کلیدی: تغییرات آبهای زیرزمینی، ماهواره GRACE، سنجش از دور، ایران

  نویسندگان: سید اردلان انتظاری (دانشجوی کارشناسی ارشد عمران مدیریت منابع آب، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)، دکتر مجید رحیم زادگان (استادیار گروه مدیریت منابع آب، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی، (۱۳۹۶)

  نحوه استناد: انتظاری، سید اردلان؛ رحیمزادگان، دکتر مجید؛ ۱۳۹۶، بررسی تغییرات آبهای زیرزمینی با استفاده از داده های ماهواره GRACE، چهارمین کنفرانس بین المللی فناوری های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهر سازی.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی