جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر پارامترهای مختلف پی و خاک بر میزان نشست و ظرفیت باربری شالوده سطحی مدلسازی عددی

  چکیده

  واکنش ما بین شالوده و خاک زیر آن یکی از مهمترین مسائل در مهندسی عمران می باشد و این مسئله از اواخر قرن نوزدهم توجه مهندسان را به خود جلب کرده است. به علت چند فازی بودن محیط خاک و همچنین وجود متغییرهای وابسته به هم محاسبه واقعی و دقیق نشست شالوده حتی با علم امروزی کاری دشوار است. در این تحقیق به بررسی تأثیر پارامترهای مختلف پی و خاک بر میزان نشست و ظرفیت باربری یک شالوده سطحی با مدلسازی عددی-پلکسیس پرداخته می شود که مدول رفتاری خاک بر اساس مدل موهر کولمب بوده و تحلیل های مورد نظر با تغییر در مدول الاستیسیته، ضریب پواسون، زاویه اصطکاک داخلی، ضریب چسبندگی خاک، ضخامت پی، تغییر عمق آب زیر زمینی در بارهای ۲۰۰، ۱۰۰ و ۳۳۳ کیلونیوتن بر متر مربع انجام شده است که نتایج قابل توجهی با تغییر پارامترها مشاهده می شود.

  کلمات کلیدی: ظرفیت باربری، نشست پی، شالوده سطحی، مدلسازی عددی – پلکسیس

  نویسندگان: محمد همدانی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران و تکنیک، صنعتی شاهرود)، ارمین رحیمی (کارشناسی ارشد ژئوتکنیک دانشگاه سمنان مدرس دانشگاه)

  محل و سال انتشار: چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین، (۱۳۹۷)

  نحوه استناد: همدانی، محمد؛ رحیمی، ارمین؛ ۱۳۹۷؛ بررسی تاثیر پارامترهای مختلف پی و خاک بر میزان نشست و ظرفیت باربری شالوده سطحی مدلسازی عددی، چهارمین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک، عمران و فناوری های پیشرفته مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفرین.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی “انواع شالوده ” با استفاده از نرم افزار PLAXIS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵ *** ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]  

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی