جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر مشخصات هندسی تیر پیوند در رفتار دیوار برشی های فولادی کوپله
  703 views   در تاریخ: ۲۸ /فروردین /۱۳۹۶   توسط: moshaveranomram   دسته: مقالات,مهندسی سازه  

  چکیده

  در دهه های اخیر دیوارهای برشی فولادی به عنوان یک سیتسم مقاوم مناسب در برابر بارهای جانبی مورد توجه قرار گرفته است. مزایای خوب این سیستم نسبت به سایر سیستم های مقاوم در برابر بارهای جانبی سبب شده است که استفاده از آن در ساختمان های بلند گسترش یابد. با توجه به مقاومت بالای ورق فولادی و با بهره گیری از مقاومت پس کمانشی آن، حتی برای نیروهای برشی بزرگ، ضخامت مورد نیاز ورق فولادی کم می باشد. برای جلوگیری از کمانش ورق فولادی تحت اثر بارهای، به جای افزایش ضخامت ورق فولادی می توان از سخت کننده های فولادی برای تقویت آن استفاده کرد. به طور کلی برای دستیابی به یک سازه مقاوم و اقتصادی در مناطق زلزله خیز باید ترکیب مطلوبی از پارامترهای شکل پذیری، مقاومت و سختی را تامین کرد. دستیابی به ضخامت مناسب تیر پیوند کوپل، به طوری که پارامترهای مذکور را به طور همزمان تامین کند از اهداف این پژوهش می باشد. در این تحقیق از نرم افزار اجزای محدود ABAQUS به دلیل دارا بودن امکانات مورد نیاز برای تحقیق بر روی دیوارهای برشی فولادی استفاده شده است. مدل سازی نمونه ها در نرم افزار ABAQUS  انجام شده و منحنی های هیسترسیس، در سه حالت استفاده از تیر پیوند میانی با مقطع ۲IPE180-2IPE200-2IPE220 ترسیم شده است. نتایج مذکور نشان می دهند که توجه به اینکه ارتفاع تیر پیوند ۱۰ درصد افزایش داده شده است، در نسبت ۲IPE180 به ۲IPE220 مساحت زیر نمودار تقریبا ۱/۵ درصد کاهش و در نسبت ۲IPE220 به ۲IPE200 مساحت زیر نمودار ۱/۹ درصد کاهش یافته است. لذا میزان شکل پذیری و میزان جذب انرژی کم می شود. همچنین در کلیه نمونه ها رفتار پایداری در سیکل های بارگذاری یه صورت رفت و برگشتی مشاهده می شود. در نهایت استفاده از تیرهایی با مقطع کوچکتر به عنوان تیر کوپل تاثیر بیشتری در رفتار برشی سیستم دیوار برشی از خود نشان می دهد.

  کلمات کلیدی: مقاومت پس کمانشی، منحنی هیسترسیس، تیر کوپل، شکل پذیری، جذب انرژی

  نویسندگان: امید شیدایی (دانشجو کارشناسی ارشد عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، ایران)، حسین صادقی (مربی داتشکده آزاد اسلامی واحد دامغان، دامغانغ ایران)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: شیدایی، امید؛ صادقی، حسین؛ ۱۳۹۵، بررسی تاثیر مشخصات هندسی تیر پیوند در رفتار دیوار برشی های فولادی کوپله، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع دیوار های برشی ” با استفاده از نرم افزار ABAQUS همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی