جستجوی پیشرفته

  • دسته بندی
  • کلمات کلیدی
 • براساس سال


 • ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی

  ارائه خدمات آزمایشگاهی و آموزشی مرتبط با بتن، خاک، راه و ژئوتکنیک

  مشاوره تخصصی

  مشاوره تخصصی در زمینه شبیه سازی نرم افزاری انواع مدل های مرتبط مهندسی عمران

  فراگیری تمامی مراحل مدلسازی

  ارائه توضیحات گام به گام با هدف تسلط و یادگیری کامل مراحل شبیه سازی نرم افزاری

  پشتیبانی منظم

  گروه عمران مشاور حتی پس از اتمام خدمات آموزشی و اجرایی نیز خود را موظف به پشتیبانی منظم در زمینه موضوع ارائه شده می داند
   مشاوره تخصصی در کلیه زمینه های عمران
  بررسی تاثیر شیب کانال بالادست آبگیر کفی بر میزان دبی انحرافی با استفاده از مدل عددی

  چکیده

  به منظور بررسی رفتار هیدرولیکی پیچیده در مسائل مهندسی استفاده از رایانهها و مدلهای عددی که بتواند جریان و معادلات انتقال آشفتگی را به صورت عددی شبیه سازی کند امری اجتناب ناپذیر است. در تحقیق حاضر از مدل سه بعدی Flow-3D به منظور شبیه سازی عملکرد آبگیر کفی استفاده شده است. آبگیرهای کفی سازههای فلزی هستند که اغلب در رودخانههای کوهستانی دارای شیب تند، عمق کم، سرعت بالای جریان و قابلیت حمل زیاد رسوب با مصالح درشت دانه مورد استفاده قرار میگیرند. سادگی اجرا و هزینه پایین این روش آبگیری باعث شده تا از آن به عنوان روشی کارآمد و مطمئن جهت انحراف آب از رودخانه های کوهستانی نسبت به سایر روشها استفاده گردد. به منظور مقایسه مدل عددی در این تحقیق از نتایج آزمایشگاهی بینا که در سال ۱۳۸۸بر روی آبگیر کفی انجام گردیده، استفاده شده است. بررسی نتایج بدست آمده نشان از کارایی قابل قبول مدل سازی عددی در شبیه سازی آبگیر کفی را دارد. مدل آشفتگی به کار رفته در این تحقیق بر اساس توصیه های صورت گرفته از محققین گذشته، RNG انتخاب گردید و در ادامه پس از کالیبره کردن مدل عددی، نسبت دبی منحرف شده به دبی ورودی بر روی پنج مقطع مختلف انجام شد و بهترین مقطع برای ادامه تحقیق بر روی هفت نوع شیب بالادست، مورد بررسی قرار گرفت. در انتها با توجه به نتایج بدست آمده، عملکرد آنها با یکدیگر مقایسه شد.

  کلمات کلیدی: آبگیرکفی، دبی منحرف شده، مدل سازی عددی، شیب بالادست، Flow-3D

  نویسندگان: رسول سرحدی (دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازههای هیدرولیکی، موسسه آموزش عالی اشراق بجنورد)، مسعود آئینه بیگی (دانشجوی دکتری عمران سازه، عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی اشراق بجنورد) ،جلیل ابریشمی (دکتری عمران هیدرولیک ، دانشیار گروه عمران دانشگاه فردوسی مشهد)

  محل و سال انتشار: کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران، (۱۳۹۵)

  نحوه استناد: سرحدی، رسول؛ آئینه بیگی، مسعود؛ ابریشمی، جلیل؛ ۱۳۹۵، بررسی تاثیر شیب کانال بالادست آبگیر کفی بر میزان دبی انحرافی با استفاده از مدل عددی، کنگره بین المللی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران.

  © محتوای علمی این پژوهش بر عهده صاحب اثر است؛ در صورت استفاده از دستاوردهای علمی و پژوهشی مطالعه، مشخصات محققین جهت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری ذکر شود.

   

  مشاوره و آموزش تخصصی مدلسازی ” انواع کانال ها ” با استفاده از نرم افزار Flow-3D همراه با ارائه ی گام به گام کلیه مراحل شبیه سازی و صحت سنجی (اعتبار سنجی) دقیق روش اجزای محدود مورد استفاده

  گروه مشاورین عمران با تکیه بر دانش فنی به ارائه ی خدمات آموزشی به صورت تخصصی در کلیه ی گرایش های مهندسی عمران، با هدف فراگیری کامل مهندسین در زمینه های مدلسازی عددی و خدمات آزمایشگاهی می پردازد.

  — گروه مشاورین عمران

  ۰۹۱۱۴۳۱۰۴۱۵   ***   ۰۹۳۹۸۴۱۱۵۹۳


  [ لطفا برای دسترسی به متن کامل مقاله وارد یا عضو شوید ]

  نظرات

  باما درارتباط باشید

  همچنین برای تماس با ما می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

  3000583334444

  bss_co@ymail.com

  09114310415 و 09398411593

  تماس با عمران مشاور


  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  موضوع

  پیام شما

  captcha

  پاسخ امنیتی